języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

Plac Wolności 1 41-300 Dąbrowa Górnicza

Adres e-mail

olaf.otwinowski@palac.art.pl

Nr telefonu

32 733 88 28

Dojazd

Piętnasty DeBeŚciak - Dąbrowska Ściema Kabaretowa

XV Dąbrowska Ściema Kabaretowa odbędzie się od 27 do 29 października 2017 r. w Pałacu Kultury Zagłębia.

W tym roku pojawi się nowa formuła DeBeŚciaka - tegoroczna Ściema podzieli się na dwa konkursy: kabaretowy oraz stand-up. Na zwycięzców czekać będzie blichtr, sława i wieczne uwielbienie, zwłaszcza że tematem przewodnim imprezy będzie Hollywood i wszystko, co związane z filmem i gwiazdami. Przystawką w wielkim bankiecie śmiechu będzie pokaz pełnometrażowej parodii fantasy w reżyserii Jarosława Cyby „The Lord of The Stars” oraz wystawa rysunków satyrycznych Henryka Sawki.

Dąbrowska Ściema Kabaretowa DeBeŚciak to jeden z najbardziej znanych, cenionych i wyczekiwanych przeglądów kabaretowych w Polsce. Jedyny taki konkurs, w którym jurorem jest publiczność. Wymagająca i prawie nieprzekupna, nierzadko składająca się ze stałych bywalców, którzy niejedno już widzieli i nie dadzą się tak łatwo zwieść. Ich głos w wyborach jest jedynym czynnikiem decydującym o zwycięstwie lub porażce. To co charakterystyczne dla tego posiadającego 15-letnią tradycję kabaretowego wydarzenia, to luźny stosunek do sztywnych reguł konkursu oraz zmieniający się każdej edycji temat przewodni, dzięki któremu publiczność może być pewna, że prezentowane skecze nie będą "odgrzewane".

Konkurs stand-up – 27 października 2017, godz. 19:00,  Sala Teatralna PKZ

Po raz pierwszy na deskach Sali Teatralnej w szranki staną stand-upowcy, którzy w swojej kategorii zawalczą o statuetkę DeBeŚciaka, BeŚciaka i Ściaka. Każdy z nich będzie miał 30 minut, by przekonać do siebie dąbrowską publiczność – tę samą, która wyłoni zwycięzców w specjalnym głosowaniu. Na pałacowej scenie zobaczymy niekoniecznie młodych, ale z całą pewnością zdolnych wykonawców tego (dość świeżego w Polsce) oralnego rzemiosła: Marcina Zbigniewa Wojciecha, Mieszka Minkiewicza, Jacka Nocha, Szymona Łątkowskiego, Davida Mbeda Ndege, Grzegorza Dolniak

Konkurs w kategorii stand-up poprowadzi laureat ubiegłorocznego DeBeŚciaka – Damian Kubik vel Antoni Gorgoń Grucha.

Konkurs kabaretowy – 28 października 2017, godz. 16:00-22:00,  Sala Teatralna PKZ

Konkurs kabaretowy to stały element każdej Ściemy, w którym biorą udział zespoły mające szansę, by zostać jedną z najjaśniejszych gwiazd na firmamencie polskiej sceny kabaretowej. W tym roku o tytuł DeBeŚciaka, BeŚciaka i Ściaka zawalczą m.in.: 44-200, Noc, Czołówka Piekła, 4 Fala, Weźrzesz, A jak

Konkurs kabaretów poprowadzą Dynamiczni, Nieprzewidywalni i Oryginalni, czyli Kabaret DNO.

Koncert laureatów – 29 października 2017, godz. 17:00-22:00,  Sala Teatralna PKZ

Jak sama nazwa wskazuje, podczas tego koncertu zobaczymy zdobywców statuetek DeBeŚciaka, BeŚciaka i Ściaka zarówno w kategorii stand-up, jak i kategorii kabarety. Łącznie 6 wykonawców, którzy otrzymali od Widzów największą ilość głosów w konkursie. Zwieńczeniem niedzielnego wydarzenia będzie występ Kabaretu DNO.

Wydarzenia towarzyszące:

16-29 października 2017
Wystawa rysunków satyrycznych Henryka Sawki 

26 października 2017, godz. 19:00
Projekcja filmu “The Lord of the Stars”

 

Tagi: Dąbrowa Górnicza Dąbrowska Ściema Kabaretowa kabaret Pałac Kultury Zagłębia stand up

PDF Print