języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI
Kliknij aby objerzeć viedo.

Kinoteatr Rialto w Katowicach

Ulica św. Jana 24 40-012 Katowice

Adres e-mail

rezerwacja@rialto.katowice.pl

Nr telefonu

32 251-04-31

Dojazd

'Atak paniki' – pokaz przedpremierowy w Kinoteatrze Rialto

Kinoteatr Rialto zaprasza 6 października 2017 r. o godzinie 20:00 na przedpremierowy pokaz filmu „Atak paniki”. Grająca w filmie Magdalena Popławska otrzymała na Festiwalu w Gdyni nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą.

W piątek, 5 października, po raz czwarty wręczona zostanie nagroda Border Gate – laur dla wybitnego producenta filmowego, przyznawany przez MFPF Regiofun, a od tego roku – przez MFK Regiofund.Nagrodę odbierze Michał Kwieciński – założyciel firmy producenckiej Akson Studio. Jako producent filmów Andrzeja Wajdy, Jana Jakuba Kolskiego, Feliksa Falka, Jana Komasy współtworzy sukcesy polskiego kina.

Nowy, głośny tytuł, który wyszedł z jego wytwórni to „Atak paniki” – pełnometrażowy debiut Pawła Maślony. Jego kino to pełnokrwiste, świetnie zagrane i zmontowane. Słusznie porównywane z „Dzikimi historiami” Szifrona, te – opowiadane przez Maślonę są równie gorące, pomimo że toczą się nie w Argentynie. Precyzja scenariusza tej czarnej komedii, „charakterne” postaci (fantastyczna rola Magdy Popławskiej),  mistrzowski montaż Agnieszki Glińskiej, tak ważny w tym wielowątkowym filmie, do tego muzyka autorstwa Jimka – to wszystko zapowiada filmową „jazdę bez trzymanki”.

Bilety: 17 złotych (normalne), 14 złotych (ulgowe).

 

 

Tagi: Bordergate film Katowice kino nagroda pokaz przedpremierowy Rialto

PDF Print