języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Pasaż Kultury Andromeda

Ulica Plac Baczyńskiego 2 Tychy

Dojazd

Andromeda – kino, jakie znamy

W listopadzie i grudniu 2017 kolejne spotkania z cyklu „Andromeda - kino, jakie znamy”. Teatr Mały zaprosił do udziału studentów polskich szkół filmowych oraz reżyserów bezpośrednio związanych ze Śląskiem.

Repertuar

Akademia Sztuki Filmowej

6.11, godz. 18.00
/spotkanie ze studentami polskich uczelni filmowych/
„Wyzwolenie”
reż. Andrzej Święch – Warszawska Szkoła Filmowa
„Dziadek” to intymny portret człowieka zmagającego się z wyzwaniami starości z oddaniem i pogodą ducha. Skupiając się na zwyczajności dnia codziennego film oferuje inspirację, humor i wgląd w determinację człowieka, który nigdy nie powinien się poddawać. 

„Daniel”
reż. Anastazja Dąbrowska – WRiT im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Bohater to młody chłopak, który spędza wakacje na koloniach dla osób z zespołem Downa. Kamera podgląda rozmowy Daniela z kolegami. A chłopcy, jak to chłopcy – rozmawiają o dziewczynach. Absolutnie poważnie. Padają pytania o to: "Co daje taka bliskość?" lub "Jaki jest prawidłowy sposób, aby tę miłość wyrazić?". Szukanie odpowiedzi to nie jedynie zagwozdka nastolatków, ale problem każdego z nas.

„Adaptacja”   reż. Bartosz Kruhlik – Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, TV i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

1. Zmiana struktury lub funkcji organizmu zwiększająca szanse przeżycia.
2. Przystosowanie się jednostki do życia w nowych warunkach, lub zewnętrznego stresu.
3. Przyzwyczajanie się wzroku do widzenia w ciemności. 

Spotkanie z Mistrzem
/ projekcje filmów i spotkania z twórcami filmowymi/
20.11, godz. 18.00
„ Ja, Olga Hepnarova”
reż. Petr Kazda, Tomáš Weinreb
zdjęcia: Adam Sikora
gatunek: biograficzny, dramat
produkcja: Czechy, Polska, Francja, Słowacja 2016
Oparta na faktach historia opowiada o młodej kobiecie, która 10 lipca 1973 roku wjechała ciężarówką w ludzi stojących na przystanku tramwajowym na praskich Holešovicach. W czasie procesu potwierdziła, że jej intencją było zabicie jak największej liczby osób. Tuż przed zdarzeniem, Olga wysłała list do lokalnych gazet, w którym tłumaczyła powody swojego zachowania: Jestem samotnikiem. Człowiekiem zniszczonym przez ludzi. Mam wybór - zabić siebie albo innych. Wybieram zemstę. To zbyt proste, by opuścić ten świat cichym samobójstwem. (...) Mój wyrok: Olga Hepnarová zostanie ofiarą swojego własnego bestialstwa, skazaną na karę śmierci. Faktycznie tak się stało - Olga była ostatnią kobietą w byłej Czechosłowacji, na której wykonano karę śmierci.

4.12, godz. 18.00
„Latawce”
reż. Beata Dzianowicz
gatunek: dokumentalny
produkcja: Polska 2008
"Latawce” to zapis współczesnego Kabulu z perspektywy afgańskiego nastolatka, a także opowieść o tym, jak w młodych malarzach i muzykach rodzi się pasja filmowa. Mimo poetyckiego tytułu, 'Latawce' są wstrząsającą, choć niepozbawioną dowcipu opowieścią o szkole artystycznej w Kabulu. Reżyserka była w Afganistanie w 2002 roku, gdy Polska Akcja Humanitarna tę szkołę odbudowywała.

18.12, godz. 18.00
„Jestem mordercą”
reż. Maciej Pieprzyca
gatunek: thriller, psychologiczny
produkcja: Polska 2016
Thriller psychologiczny inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. Głównym bohaterem filmu jest młody milicjant, który po niepowodzeniu dotychczasowego śledztwa, zostaje szefem grupy dochodzeniowej mającej złapać seryjnego zabójcę kobiet.

 

Tagi: filmy tychy Pasaż Kultury Andromeda przegląd filmowy Teatr Mały

PDF Print