języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Kino Amok - Scena Bajka w Gliwicach

Ulica Dolnych Wałów 3 44-100 Gliwice

Dojazd

Dobry czas z filmem i rodziną w Kinie Amok

Gliwickie Kino Amok zaprasza na projekcje filmowe oraz warsztaty dla dzieci i rodziców. Propozycja skierowana jest do dzieci (9-12 lat) oraz ich rodziców, opiekunów.

Warsztaty poprowadzą:

Dagmara Suma – pedagog społeczno-kulturowy, trenerka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Absolwentka Studium Reintegracji Społecznej Polskiego Towarzystwa Psychoprofilaktycznego. Prywatnie żona, mama dwóch synów i właścicielka dwóch kotów.

Marcin Drzazga – pedagog, trener warsztatu psychoedukacyjnego, reżyser teatru dzieci i młodzieży PWST we Wrocławiu, wykładowca akademicki.  Współautor programów profilaktycznych rekomendowanych przez PARPĘ i ORE. Prywatnie mąż, tata córki i syna, właściciel dwóch psów. 

18 listopada 2017 (sb), g. 11.00
film: Mały gangster
warsztat: Przyjaciel, partner, przewodnik czy przywódca, czyli o tym, jaki model relacji z dzieckiem jest najlepszy.

reż. Arne Toonen, Holandia 2015, 102`
Jak zyskać szacunek kolegów i uwielbienie dziewczyn? Co zrobić, żeby przestać być szkolną ofiarą? Rik wpada na genialny pomysł: postanawia uczynić swego ojca – nadzwyczaj uprzejmego i łagodnego, a w dodatku szalenie naiwnego entuzjastę gry w szachy – bezwzględnym szefem mafii. Gdy przeprowadzają się do innego miasteczka, Rikkie konsekwentnie buduje nowy wizerunek rodziny. Sytuacja się komplikuje, gdy wieść o konkurencji dociera do lokalnej gangsterskiej familii i gdy jak bumerang wraca nierozwiązana sprawa z dawnym prześladowcą. Błyskotliwa komedia dla całej rodziny, która pokazuje, jak radzić sobie z przekornym ciągiem wydarzeń.

Nagroda publiczności – FF dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach, Cinekid 2015 - Nagroda Publiczności, Nagroda Jury. 

16 grudnia 2017 (sb), g.11.00  
film: Świeta Karli     
warsztat: Wspólny czas, czyli o tym, jak być ze sobą w dobrym kontakcie i co sprawia, że rodzice i dzieci są bliżej.

reż. Charlotte Sachs Bostrup, Dania 2007, 90`
Dziesięcioletnia Karla nienawidzi atmosfery przedświątecznych przygotowań. Jej mama jest wtedy zdenerwowana i nie ma czasu dla swoich pociech. Największym pragnieniem Karli jest spędzić święta z cała rodzina, wiec także z ojcem. To nie jest jednak łatwe, ponieważ rodzice nie mogą się ze sobą porozumieć. Tej zimy miarka się przebrała i Karla wyrusza w świat.

Nominacja do nagrody Duńskiej Akademii Filmowej 2008 – Najlepszy film dla dzieci.

13 stycznia 2018 (sb), g.11.00

film: Twardziele
warsztat: Gdy w szkole dzieje się źle, czyli o tym, jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami między rówieśnikami.

 

reż. Christian Lo, Norwegia 2013, 76`
Jedenastoletni Modulf myśli o sobie jako o superbohaterze. Codziennie jest zastraszany przez silniejszych uczniów. Akceptuje to, ponieważ wydaje mu się, że w ten sposób osłania przed ich agresją inne dzieci. Nikt z rówieśników zdaje się nie dostrzegać problemu znęcania się nad chłopcem. Biernie przechodzą nad tym do porządku dziennego. Dopiero nowa koleżanka z klasy, Lise uświadamia głównemu bohaterowi, że to nie jest dobra droga do tego, by stawić czoła przemocy. Wspólnie postanawiają zmienić realia panujące w szkole.

Najlepsza produkcja dla dzieci na Festiwalu Filmowym w Kristiansand w Norwegii 2013.

Czas trwania: ok. 3 godziny ( film + warsztat)
Ceny biletów: pojedynczy film - 10 zł (dzieci), 12 zł (rodzice), pojedynczy warsztat - 8 zł (dzieci), 8 zł (rodzice)

Istnieje możliwość wykupienia biletu tylko na film. Pierwszeństwo mają osoby chcące wziąć udział w całości (film + warsztat)

Zapisy: biuro kina: +32/238 25 01, biuro@amok.gliwice.pl

 

Tagi: filmy dla dzieci Kino Amok warsztaty dla dzieci i rodziców

PDF Print