języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

Plac Wolności 1 41-300 Dąbrowa Górnicza

Adres e-mail

olaf.otwinowski@palac.art.pl

Nr telefonu

32 733 88 28

Dojazd

Pałac Kultury Zagłębia. 'Strofy z Piwnicy' - koncert Kopyt/Kowalski

W październiku w Pałacu Kultury Zagłębia zadebiutował nowy cykl koncertów „Strofy z Piwnicy”. Na deskach Piwnicy Teatralnej występują poeci, muzycy, happenerzy, twórcy próbujący łączyć literaturę z muzyką, performensem czy teatrem. To niepowtarzalna okazja aby zetknąć się z nowymi interpretacjami znanych i mniej znanych utworów, zbadać pogranicza literatury, wyprawić się na jej marginesy. Raz w miesiącu wszyscy miłośnicy poezji i nie tylko przenoszą się do trochę innego świata niż naznaczona rutyną codzienność.

Trzecim, grudniowym koncertem cyklu będzie duet KOPYT/KOWALSKI, który odbędzie się 15 grudnia 2017 r. o godzinie 19:00 w Piwnicy Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia.

KOPYT/KOWALSKI - Zespół tworzą poznańscy muzycy współpracujący ze sobą nieprzerwanie od 2003 roku. Po drugiej płycie i zakończeniu kilkuletniej działalności zespołu Yazzbot Mazut, którego trzon kompozytorski i rytmiczny stanowili Piotr Kowalski i Szczepan Kopyt, światło dzienne ujrzał płytomik „buch” (2011), który miał być jednorazowym ekscesem. Stało się jednak inaczej. Wydawnictwo przyniosło nominację do Paszportu Polityki i zaproszenia na występy w Polsce, Czechach i Słowacji. Rok 2013 przynosi jednak radykalną zmianę: „kir” ukazuje się jako spójny album i pomysł na granie koncertowe – jednocześnie oszczędne, archaiczne i transowe. W 2015 roku muzycy podjęli dłuższą kolaborację z legendarnym Teatrem Ósmego Dnia, komponując materiał do spektaklu „I rozstawili namiot wśród nas” oraz występując na scenie na żywo z aktorami. Ostatni album Kopyt/Kowalski zatytułowany „koniec” (2017) jest oszczędniejszy w warstwę tekstową choć nadal społecznie czujny, muzycznie z kolei skierowany w stronę transu, repetytywności i brudu.

Skład zespołu:
Szczepan Kopyt – wokal i gitara
Piotr Kowalski – perkusja

Bilety w cenie: 10 złotych.

 

Tagi: Dąbrowa Górnicza koncert KOPYT/KOWALSKI Palac Kultury Zagłebia

PDF Print