języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

Ulica Zacisze 3 40-025 Katowice

Dojazd

Artysta-Rezydent – MagDuś Duo w Akademii Muzycznej

26.11.2017 roku o godz. 18.00, w Akademii Muzycznej w Katowicach odbędzie się koncert pt. Artysta-Rezydent w wykonaniu zespołu MagDuś Duo.

Artysta-Rezydent
Portrety Młodych Artystów

MagDuś Duo:

BARTŁOMIEJ DUŚ – saksofon
MAGDALENA DUŚ – fortepian
ARKADIUSZ ADAMSKI – klarnet
LILIANNA MOLL-GERLICH – prowadzenie koncertu

Program:

Ludwig van Beethoven – Trio B-dur op. 11 na klarnet, wiolonczelę i fortepian
Johannes Brahms – Trio a-moll, op.114 na klarnet, wiolonczelę i fortepian
Igor Strawiński – „Historia Żołnierza"

Listopadowy koncert w Auli im. Bolesława Szabelskiego to okazja na drugie spotkanie z młodymi artystami – Magdaleną i Bartłomiejem Duś, występującymi jako MagDuś Duo w ramach trwającej rezydencji artystycznej zespołu w Instytucji Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia”. Tym razem MagDuś Duo utworzy trio z Arkadiuszem Adamskim, wybitnym klarnecistą, laureatem konkursów krajowych i zagranicznych, m.in. w Paryżu i Pradze, pedagogiem katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego i solistą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Koncert wypełnią arcydzieła kameralistyki, które zabrzmią w niecodziennej kolorystyce dzięki saksofonowo-klarnetowo-fortepianowym transkrypcjom. Trio B-dur op. 11 Ludwiga van Beethovena oryginalnie zostało napisane na skrzypce, wiolonczelę i fortepian. Bliższe oryginalnej brzmieniowości będzie Trio a-moll op.114 Johannesa Brahmsa, które kompozytor przeznaczył pierwotnie na klarnet, wiolonczelę i fortepian. Pochodząca z 1919 roku słynna Suita z „Historii żołnierza” Igora Strawińskiego pomyślana została z kolei na skrzypce, klarnet i fortepian. To koncert, który już teraz, zanim się odbędzie, można zaliczyć do wyjątkowych, mając w pamięci znakomite interpretacje artystów-rezydentów!

Bezpłatne wejściówki dostępne w biurze IPiUM „Silesia” (ul. 3 Maja 31 a) lub telefonicznie 32 258 90 49, 32 259 84 83.

Koncert współorganizowany i współfinansowany w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Artysta – rezydent”.
„Zespołem objętym rezydencją  artystyczną przez Instytucję Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” w sezonie 2017/2018 jest MagDuś Duo”

Tagi: Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego Katwice koncert

PDF Print