języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Teatr Miejski w Gliwicach

Ulica Nowy Świat 55/57 44-100 Gliwice

Dojazd

'Damy i Huzary' - Sylwester w gliwickim Teatrze

Teatr Miejski w Gliwicach zaprasza w sylwestrową noc na przedpremierowy pokaz spektaklu 'Damy i Huzary' Aleksandra Fredry w reżyserii  i adaptacji Gabriela Gietzky’ego.

Opisana przez Fredrę zabawna historia o próbie wyswatania młodziutkiej Zosi i przekonanego o słuszności wyboru kawalerskiej ścieżki majora, przedstawiona zostanie w konwencji snu zakochanych w sobie współczesnych młodych ludzi. 

Wystąpią: Łukasz Kucharzewski (Major), Maciek Piasny (Rotmistrz), Michał Wolny (Edmund), Mariusz Galilejczyk (Kapelan), Aleksandra Maj (Pani Dyndalska), Alina Czyżewska (Pani Aniela), Iza Baran (Zofia), Karolina Burek (Fruzia), Grzegorz Kliś (Grzegorz) oraz zaproszone do współpracy debiutantki: Wiktoria Czubaszek (Józia) i Aleksandra Batko (Zuzia). Gościem specjalnym tej produkcji będzie nagrodzona Złota Maską, aktorka Teatru Śląskiego w Katowicach – Anna Kadulska (Pani Orgonowa).

Teatralne menu:
19.00 do 19.30, Słodki bufet na dobry wieczór: napoje (kawa, herbata, soki, woda) oraz mini deserki, sałatkę owocową, ciastko marchewkowe, ciasto drożdżowe.
19.30 do 21.00, Sylwestrowy Przedpremierowy Pokaz spektaklu „Damy i Huzary” wg Aleksandra Fredry, w reż. Gabriela Gietzky’ego
21.10, Życzenia i toast Noworoczny z aktorami.
od 21.15, Wytrawny bufet: tarta flambée, hummus z pieczywem, roladki z bagietki nadziewanej musem z wątróbki, sałatka z kurczakiem z warzywami, sałatka ziemniaczana niemiecka, roladki szpinakowe nadziewane łososiem wędzonym, kanapki z bagietki z różnymi dodatkami (wędlina, warzywa, ser itd…), bogracz, paluchy z pieca nadziewane wytrawnym farszem, kurczak w curry.

Tagi: sylwester w teatrze miejskim w gliwicach Teatr Miejski w Gliwicach

PDF Print