języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Chorzowskie Centrum Kultury

Ulica Sienkiewicza 3 41-500 Chorzów

Dojazd

Koncert Milian Orchestra w Chorzowie

Chorzowskie Centrum Kultury zaprasza 31 stycznia 2018 r. , godz. 19.00 na koncert  Milian Orchestra. Z orkiestrą wystąpią: Elżbieta Wacławek-Czmok, Bernard Maseli. Koncert poprowadzi Dariusz Niebudek.

W 1974 roku powstała Orkiestra Rozrywkowa Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach. Założycielem i dyrektorem był wybitny wibrafonista jazzowy Jerzy Milian.

W czasie swojej działalności orkiestra ta nagrywała utwory rozrywkowe, jazzowe, współpracowała z najlepszymi wokalistami i instrumentalistami. Nagrywała programy telewizyjne i brała udział w największych festiwalach organizowanych w Polsce. Koncertowała również za granicą w takich krajach jak; Węgry, Szwecja, Czechosłowacja, Niemcy, Rosja. W 1991 roku orkiestra została rozwiązana.

W 2013 r. na początku grudnia, zebrała się grupa byłych muzyków, pasjonatów tej orkiestry
i postanowiono reaktywować Orkiestrę Jerzego Miliana. 4 stycznia 2014 roku, w siedzibie Polskiego Radia Katowice doszło do historycznego koncertu reaktywowanej orkiestry pod nazwą BIG BAND MILIAN ORKIESTRA. Zmienił się również repertuar big bandu, który w chwili obecnej wykonuje muzykę swingową, soul, jazz-rock, blues itp.

W sierpniu 2016 r. big band wystąpił na Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Rybniku. Solistą był znakomity trębacz z Nowej Zelandii Vaughn Roberts. MILIAN ORKIESTRA z powodzeniem wykonuje różne gatunki muzyki swingowej, jak również znane standardy jazzowe.

Obecnie dyrygentem big bandu jest znakomity pianista, pedagog, wykładowca na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach prof. Andrzej Zubek.
Bilety: 25 zł – normalny; ulgowy - 20 zł.

Tagi: Chorzowskie Centrum Kultury koncerty chorzów

PDF Print