języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek

Plac Sejmu Śląskiego 1 40-032 Katowice

Dojazd

'Myśl niezapowiedziana' - wystawa grafiki Marcina Hajewskiego

Instytucja Kultury Miasto Ogrodów zaprasza do Galeril Engram w Katowicach na wystawę grafiki Marcina Hajewskiego ‘Myśl niezapowiedziana’.

Wernisaż: 21.02, godz. 18.00
Wystawa: 22.02 – 18.03.2018
Kurator wystawy: Katarzyna Łata

Marcin Hajewski - urodzony w 1971 roku w Sosnowcu. Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (filia w Katowicach). Dyplom otrzymał w 2000 roku w Pracowni Druku Płaskiego prof. Józefa Budki. Od 2001 pracuje w macierzystej uczelni. W 2009 roku uzyskał stopień doktora sztuki. Zajmuje się grafiką, rysunkiem, fotografią. Od 2013 roku kierownik projektu badawczego, realizowanego w ramach badań statutowych, poświęconego algrafii i drukowi offsetowemu. Członek Komitetu Organizacyjnego 9. Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach. Uczestnik licznych wystaw i przeglądów grafiki w Polsce i za granicą.

„Myśl niezapowiedziana” to cykl kilkunastu grafik, w którym artysta podejmuje się zapisu zjawiska konstruktu pamięci. Obszary myśli tych obecnych i wypieranych, czasowo
odłożonych i tych natrętnie powracających, zapełniających każdą wolną przestrzeń tu i teraz. Ich obecność, to niekonieczny wybór. To będąca często poza kontrolą, fizyczna
materia. Nie kształtująca w pełni procesu twórczego, nie mniej jednak powodując jego pozytywny napęd i fizyczną dystorsję. To zapis, w którym artysta wykorzystał techniki offsetu i algrafii, które jako wspólny mianownik z litografią od kilku lat stały się także problematyką badawczą artysty.

 

Tagi: Galeria Engram Katowice Miasto Ogrodów wystawy Katowice

PDF Print