języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Teatr Miejski w Gliwicach

Ulica Nowy Świat 55/57 44-100 Gliwice

Dojazd

Koncert Galowy XX Wojewódzkich Prezentacji Artystycznych Dzieci i Młodzieży

27 kwietnia o godzinie 17.00 w Teatrze Miejskim w Gliwicach rozpocznie się Koncert Galowy XX Wojewódzkich Prezentacji Artystycznych Dzieci i Młodzieży. Wstęp bezpłatny.

Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne Dzieci i Młodzieży to okazja dla młodych muzyków i tancerzy z naszego województwa, którzy chcą pokazać się światu. Laureaci Prezentacji Artystycznych z powodzeniem występują na międzynarodowych scenach Coroczna impreza obejmująca swoim zasięgiem całe województwo, organizowana od 20 lat przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach.

Prezentacje Artystyczne to wielkie Święto Tańca i Muzyki, od wielu lat impreza wspierana przez instytucje miejskie oraz prywatne firmy, obejmowana jest honorowym patronatem prezydenta Gliwic, Wojewody Śląskiego, Regionalnego Instytut Kultury w Katowicach i Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej (dawniej Górnośląskiego Związku Metropolitalnego) Patronat medialny wspiera TVP oraz lokalne stacje radiowe.

Prezentacje mają swoją własną i niepowtarzalną statuetkę, która przyznawana jest zdobywcy Grand Prix. Jest to ręcznie odlewana figurka „Jaśka”. Projekt stworzył pan Aleksander Smoliński, artysta plastyk współpracujący z MDK. Same statuetki powstają w pracowni Katedry Odlewnictwa Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej. Właśnie tam, wykorzystując tradycyjne metody odlewnicze i grawernicze, przygotowuje „Jaśka” pan Bernard Czok, który nadaje każdemu z nich niepowtarzalne cechy.

Biorąc pod uwagę tylko ostatnie 10 lat imprezy liczba młodych tancerzy i muzyków robi wrażenie – prawie 10 tysięcy uczestników. W zeszłym roku 2017 do przesłuchań przystąpiło ponad 1500 wykonawców z całego województwa śląskiego.

Tagi: konkursy dla dzieci i młodzieży Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne Dzieci i Młodzieży

PDF Print