języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Muzeum Zagłębia w Będzinie - Pałac Mieroszewskich

Ulica Gzichowska 15 42-500 Będzin

Nr telefonu

32 267 44 61

Dojazd

Wystawa pt. „Czar nici” w Zamku i Pałacu Mieroszewskich

Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza do zwiedzania nowej wystawy czasowej przygotowanej w związku z jubileuszem 30-lecia pracy artystycznej Haliny Kwiatkowskiej. Wystawa pt. „Czar nici”, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego, będzie eksponowana od 11 kwietnia 2018 r. w dwóch obiektach Muzeum Zagłębia - Zamku i Pałacu Mieroszewskich.

Pasją Haliny Kwiatkowskiej od wielu lat jest haft artystyczny. Przy pomocy igły, muliny i kanwy tworzy zachwycające obrazy - krajobrazy, kwiaty, portrety, martwe natury oraz repliki obrazów znanych malarzy. Od 1988 r. każdą wolną chwilę poświęca na to niecodzienne już dzisiaj hobby, którym pragnie zainteresować młodsze pokolenie, prowadząc warsztaty w szkołach podstawowych i średnich. Od 6 lat w MBP w Sosnowcu dwa razy w miesiącu organizuje otwarte warsztaty rękodzielnicze z cyklu „Biblioteczne spotkania ze sztuką – Zrób to sama, czyli jak ujarzmić igłę, nici, druty i szydełko”.

Halina  Kwiatkowska jest sosnowiczanką, obecnie na emeryturze. Od 2007 roku należy do Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie. W latach 2009 - 2017 była kierownikiem sekcji haftu artystycznego TKZD. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w regionie oraz w konkursach artystycznych. Aktywnie brała udział w organizacji I i II Międzynarodowego Zagłębiowskiego Festiwalu Sztuki „Art. Passion Festival”. Prace pani Haliny pokazywane już były w wielu instytucjach kulturalnych z terenu Zagłębia Dąbrowskiego, a także w Katowicach, Jaworznie i Myszkowie. Również w Muzeum Zagłębia mieliśmy już okazję prezentować jej piękne hafty.

Do 13 maja na wystawie „Czar nici” można będzie podziwiać prace stworzone na przestrzeni lat.

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print