języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Teatr Korez w Katowicach

Plac Sejmu Śląskiego 2 40-032 Katowice

Nr telefonu

32 785 70 15

Dojazd

Koncert Alexandra Maceradiego w katowickim Korezie

"Pieśni serca, pieśni buntu.Rosyjskie ballady i romanse" to tytuł najnowszego programu Alexandra Maceradiego, pochodzącego z Krymu pieśniarza i gitarzysty. Recital odbędzie się w Teatrze Korez w Katowicach 1 maja 2018 r. o godz. 17.00.

"Pieśni serca..." to muzyczna opowieść o porywach ludzkich serc. Opowiada o tym, że każdy bunt jest tęsknotą za niewinnością , a każda pieśń wołaniem o istnienie, każdy bunt jest językiem niewysłuchanych i rodzi się tylko w prawdziwie wrażliwym sercu. Sięga do przebogatej skarbnicy najpiękniejszych romansów rosyjskich, do twórczości ludowej, a nade wszystko do utworów największych bardów, Wysockiego, Okudżawy, Rozenbauma, Wertyńskiego, porusza najwrażliwsze struny naszych sumień i przypomina złoty wiek pieśni.
Zasłuchanych widzów wprowadza w świat zapomnianych przeżyć i zachwytów, ciepłym, ujmującym głosem, przeplatając pieśni opowieściami, z niezrównanym mistrzostwem przekazuje słuchaczom cząstkę rosyjskiej duszy.

Możliwość zapłaty za bilety przelewem lub w kasie. Zapłaty przelewem należy dokonać do 23 kwietnia. Bilety w kasie należy wykupić do 25 kwietnia. Bilety: normalny - 40zł., ulgowy - 30zł.

Tagi: Alexandr Maceradi

PDF Print