języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Plac Jana III Sobieskiego 2 41-902 Bytom

Dojazd

100 x 100. Nasze Stulecie – wystawa w Muzeum Górnośląskim

16 maja 2018 (niedziela), godz. 17:00, w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu otwarta zostanie wystawa "100 x 100. Nasze Stulecie". Celem projektu jest opisanie stulecia, które upłynęło do roku 1918, z perspektywy zwykłego człowieka i otaczających go przedmiotów, które zapisały się w naszej zbiorowej świadomości. Ta historia zostanie opisana przez pokazanie 100 starannie, choć subiektywnie wybranych przedmiotów pochodzących ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego.

Często eksponaty prezentowane w muzeum stają się odległe – szyba dzieląca je od zwiedzających sprawia, że nie potrafimy sobie wyobrazić, że dany przedmiot był kiedyś używany, że był elementem dnia współczesnych mu ludzi. Właśnie dlatego chcemy, aby przygotowana przez nas wystawa była całkowicie inna: przedmioty, które będą eksponowane w muzeum i zyskają status zabytku, są w istocie pamiątkami – wspomnieniem i przypomnieniem przeszłości zwyczajnych ludzi.

Wystawa potrwa do 11 listopada 2018 r. Pomysłodawca projektu: Leszek Jodliński. Kurator wiodący: dr Joanna Lusek. Zespół kuratorski w składzie: Agnieszka Bartków, Małgorzata Kłych, Leszek Jodliński, dr Joanna Lusek. Wstęp wolny.

Tagi: : Muzeum Górnośląskie w Bytomiu Bytom wystawa

PDF Print