języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach

Plac Wojciecha Kilara 1 40-032 Katowice

Dojazd

Festiwal Katowice Kultura Natura 2018 "Dziecięctwo"

Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa i Dyrektor Artystyczny NOSPR Alexander Liebreich zapraszają na czwartą edycję Festiwalu Katowice Kultura Natura, który odbędzie się w dniach 11 - 20 maja 2018 r.

Jak co roku program Festiwalu otwarty jest na wszystkie epoki historyczne i gatunki i jak co roku w Katowicach będziemy gościć światowej klasy muzyków, którzy z całą pewnością zaprezentują wykonania najwyższej próby. W tym roku tematem Festiwalu Katowice Kultura Natura jest "Dziecięctwo".

Na dwóch koncertach, w sobotę 19 i w niedzielę 20 maja, Festiwal gościć będzie słynną Tonhalle-Orchester Zürich i jej dyrektora artystycznego Lionela Bringuiera. Podczas niedzielnego koncertu orkiestrze towarzyszyć będzie jeden z najlepszych na świecie pianistów Leif Ove Andsnes, który w piątek 18 maja wystąpi także w recitalu solowym.

poniedziałek, 14 maja festiwalowy liederabend uświetni światowej sławy tenor Ian Bostridge.

Na Festiwalu, wzorem poprzednich edycji, zagości także muzyka kameralna. We wtorek 15 maja wystąpi, wymieniany wśród najważniejszych kwartetów, francuski Quatuor Ebène.

Częścią Festiwalu będą także dwa koncerty abonamentowe Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod batutą dyrektora artystycznego Festiwalu Alexandra Liebreicha (koncert otwarcia 11 maja i koncert czwartkowy 17 maja). Ten drugi koncert naszej orkiestry będzie okazją do wysłuchania słynnego już Requiem Tigrana Mansuriana, którego nagranie dokonane przez Alexandra Liebreicha i kolejnych gości Festiwalu RIAS Kammerchor, było w tym roku m. in. nominowane do nagrody GRAMMY i zostało uhonorowane nagrodą International Classical Music Awards.

Znakomity, znany już doskonale naszej publiczności, RIAS Kammerchor wystąpi podczas Festiwalu także w środę 16 maja.

W programie Festiwalu nie zabraknie także muzyki dawnej, reprezentowanej tym razem przez Orkiestrą Historyczną, której koncert uświetni wiolonczelista Jean-Guihen Queyras (koncert w sobotę 12 maja)

Szczegółowy program i bilety na: http://kulturanatura.eu/

Tagi: Featiwal Katowice Kultura Natura Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia

PDF Print