języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Filharmonia Śląska im. H. M. Góreckiego w Katowicach

Ulica Sokolska 2 40-084 Katowice

Dojazd

Muzyczna Noc Muzeów w Filharmonii Śląskiej

19 maja 2018 r. od godz. 17.00 Filharmonia Śląska w Katowicach włączy się w ogólnopolską Noc Muzeów, proponując za symboliczną złotówkę uczestnictwo w wyśmienitej, muzycznej zabawie. Noc Muzeów to coroczne udostępnianie oferty muzeów, galerii i instytucji kultury w wybranym dniu, w godzinach nocnych. Pierwszą Noc Muzeów zaproponowano w Berlinie w 1997 roku. W Polsce tę tradycję rozpoczęło w 2003 roku Muzeum Narodowe w Poznaniu. Noc Muzeów odbywa się u nas co roku w weekend w okolicy 18 maja, w dniu tym bowiem od 1978 roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzeów. W Noc Muzeów 2018 Filharmonia Śląska zaprasza na dwa wydarzenia „Piano games” oraz grę „Upiór… z filharmonii”.

„Piano games” to muzyczny pojedynek na fortepiany dwóch ambitnych, młodych pianistów, któremu bacznie przyglądać się będzie i kibicować publiczność.

Wykonawcy: Dombrova Piano Duo - duet fortepianowy stworzony przez dwóch młodych, ambitnych, kochających muzykę pianistów z Dąbrowy Górniczej, Łukasza Szubskiego i Krzysztofa Włodarczyka (wychowankowie Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach).

Godziny „Piano games”: 19.00 i 21.00
Cena biletów – 1 zł

Escape room pt.: „Upiór z… Filharmonii” to zabawa nawiązująca obecnie do coraz popularniejszej gry scenariuszowej, wywiedzionej z gier komputerowych. Grupy uczestników zostaną zamknięte w filharmonicznym „muzycznym labiryncie”, w którym na graczy będą czekać liczne łamigłówki i muzyczne wskazówki w finale doprowadząjące grupę do hasła-klucza, otwierającego zamknięte pomieszczenia. Fabuła gry będzie nawiązywać do treści znanego „Upioru w Operze”. Głównym zadaniem uczestników gry będzie doprowadzenie filharmonicznego Upiora do ukochanej Krystyny, przez niebezpieczny labirynt.

Wydarzenia towarzyszące:

Zapraszamy na prezentację rzeźb Kawiarni & Galerii Kamienica z Chorzowa, która jednocześnie zaprasza na poczęstunek, dodatkowo dzięki uprzejmości Opery Śląskiej i Teatru Rozrywki, będzie można zrobić sobie zdjęcie w strojach z epoki w specjalnie na tę okazje przygotowanej Retro foto-budce. Natomiast kawiarnia Spencer Bistro & Cafe zaprasza na specjalnie przygotowane na ten dzień nocne menu.

Tagi: filharmonia śląska koncerty Katowice Noc Muzeów 2018

PDF Print