języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki `Silesia` w Katowicach

Ulica 3 maja 31a 40-097 Katowice

Dojazd

IPiUM "Silesia" zaprasza: Czas na muzykę – koncert życzeń na Osiedlu Witosa

Plenerowy koncert muzyki wokalnej na katowickim Osiedlu Witosa (Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Św. i św. Herberta, ul. Barlickiego 2) 19 maja 2018 r. o godz. 16.30 będzie autentycznie koncertem spełnionych życzeń seniorów.

W ostatnich miesiącach Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” ogłosiła wśród nich ranking na ulubiony repertuar operowy, operetkowy, musicalowy. Wiele z tych oczekiwanych i zgłoszonych do programu utworów będzie można usłyszeć w majowym koncercie.

Są to m.in. pieśni Fryderyka Chopina, aria Królowej Nocy z opery „Czarodziejski flet” Wolfganga Amadeusza Mozarta, aria Księcia „La donna e mobile” z opery „Rigoletto” Giuseppe Verdiego, pieśń neapolitańska „O sole mio”, aria Barinkaja „Wielka sława to żart” z operetki „Baron cygański” Johanna Straussa, duet „Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka” Franza Lehara. Wystąpią młodzi, wybitni śląscy wokaliści, wychowankowie katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. Katarzyna Poździał, która studiuje w klasie Sylwii Olszyńskiej, jest również uczestniczką Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim w Warszawie. Tomasz Dziwisz po ukończeniu studiów rozpoczął współpracę z Operą Śląską, gdzie występował już w kilku spektaklach operowych i operetkowych.

Nie wszystkie muzyczne życzenia mogą zostać spełnione w jednym koncercie. Ranking trwa nadal, a kolejny koncert dedykowany seniorom odbędzie się we wrześniu, tym razem w Miejskim Domu Kultury „Koszutka”.

Wstęp wolny.

Tagi: Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki 'Silesia' Katowice koncert muzyka

PDF Print