języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej

Ulica Francuska 12 40-015 Katowice

Adres e-mail

domoswiatowy@bs.katowice.pl

Nr telefonu

322554321

Dojazd

Noc Muzeów w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej - Sztuka w ruchu

Noc Muzeów w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej w Katowicach odbędzie się 19 maja 2018 r. pod tytułem "Sztuka w ruchu".

Sztuka wideo jako dyscyplina wykorzystująca technikę telewizyjną rozwinęła się w latach 60. i 70. XX wieku. Współcześnie jest punktem wyjścia do tworzenia instalacji wideo. W trakcie Nocy Muzeów 2018 przedstawimy formy wideo stworzone przez wykładowców i studentów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Prezentację prac poprzedzi pokaz filmów nagrodzonych podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU, organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. 

Program:
18.00–19.00 – Pokaz eksperymentalnych filmów dla dzieci w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU.
19.00–22.00 – Nowatorskie formy wideo i instalacje interaktywne – pokaz Pracowni Działań Multimedialnych i Pracowni Interpretacji Literatury Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Podczas Nocy Muzeów w Galerii Intymnej będzie można obejrzeć wystawę z cyklu „Pokaz Sztuki Par” prezentującą prace Pauliny Walczak-Hańderek i Grzegorza Hańderka. 
Zapraszamy również na degustację herbaty, którą przygotuje dla nas wspaniała Herbaciarnia Smoczy Czajnik - Katowice.

Tagi: Noc Muzeów Noc Muzeów 2018

PDF Print