języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Teatr Korez w Katowicach

Plac Sejmu Śląskiego 2 40-032 Katowice

Dojazd

Letni Ogród Teatralny 2018

Letni Ogród Teatralny, popularnie zwany LOTem, to cykliczne przedsięwzięcie organizowane już od kilkunastu lat w lipcu i sierpniu w podcieniach Centrum Kultury Katowice. Ogród ma charakter przeglądu najciekawszych przedstawień teatralnych i kabaretowych, wystawianych w Polsce w ostatnim sezonie, a także koncertów i spektakli dla dzieci.

LOT gościł w ubiegłych latach wielu znakomitych przedstawicieli polskiej sceny teatralnej i kabaretu oraz muzyki, m.in. Teatr Stary z Krakowa, Teatr Polski z Wrocławia, Teatr Provisorium z Lublina, Jacka Fedorowicza, Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Mumio, Marię Peszek, Joannę Szczepkowską, Grzegorza Halamę, Leszka Możdżera czy Tymona Tymańskiego.

Przegląd cieszy się dużym zainteresowaniem widzów, o czym świadczy frekwencja na przedstawieniach. Liczba uczestników ogółem sięga zwykle ok. 10.000 tys. osób. Bezpłatną imprezą w ramach Ogrodu dla widowni dziecięcej jest Letnia Grządka Teatralna. Przedstawienia dla najmłodszych widzów odbywają się w niedziele o godz. 15.00 i przyciągają corocznie ok. 400 dzieci.

Tegoroczny LOT odbędzie się w dniach 1 lipca - 26 sierpnia 2018 r.

Program:


Bilety na spektakle dla dorosłych: 15 zł, na kabarety i koncerty: 20 zł, a na Letnią Grządkę Teatralną wstęp jest wolny. Bilety są sprzedawane wyłącznie na godzinę przed rozpoczęciem spektaklu lub koncertu.

Tagi: festiwal Katowice Letni Ogród Teatralny teatr

PDF Print