języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Muzeum Śląskie w Katowicach

Ulica T. Dobrowolskiego 1 40-205 Katowice

Dojazd

Warsztaty z animacji poklatkowej w Muzeum Śląskim

Fundacja Wielki Człowiek zaprasza na wakacyjny cykl bezpłatnych warsztatów See the Sound do Muzeum Śląskiego. Z tej okazji fundacja prowadzi nabór na uczestników w warsztatach z animacji poklatkowej na poziomie podstawowym i zaawansowanym dla osób od 14 roku życia.

Do udziału w warsztatach z animacji poklatkowej (poziom podstawowy), czyli animacji stworzonej na podstawie klatek będących zdjęciami, zachęcamy osoby bez wcześniejszego doświadczenia w animacji. Warsztat na poziomie podstawowym będzie dobrą okazją aby zdobyć odpowiednie kwalifikacje, które będzie można wykorzystać w kolejnym warsztacie. Warsztaty na poziomie zaawansowanym są skierowane dla osób, które ukończyły poziom podstawowy i pragną dalej rozwijać się w dziedzinie animacji oraz dla osób posiadających podstawowe umiejętności w zakresie szeroko rozumianych multimediów.

Podczas warsztatów, uczestnicy nauczą się m.in. jak oświetlić plan zdjęciowy, jak obsłużyć aparat fotograficzny, jak pracować ze storyboardem, jak zrealizować zdjęcia, montować, w skrócie wszystko to co jest potrzebne aby samodzielnie realizować animacje.

Umiejętności zdobyte w trakcie warsztatów będą stanowiły doskonały element do każdego portfolio. Do udziału w warsztatach szczególnie zachęcamy osoby, które mają w planach staranie się o przyjecie na uczelnie artystyczne lub poszukujących pracy na stanowiskach kreatywnych. Nie jest to jednak wymóg, do warsztatów mogą przystąpić osoby zainteresowane nowymi mediami, multimediami ze szczególnym uwzględnieniem audiowizualności), ale też nastawione na rozwój osobisty. 

Najważniejszym celem każdego z bloków warsztatowych jest stworzenie przez uczestników własnej autorskiej realizacji. Dodatkowo warsztaty uzupełnione są o zajęcia teoretyczne, praktyczne prezentacje, projekcje przykładowych realizacji, konsultacje oraz przede wszystkim indywidualną opiekę prowadzących nad każdym warsztatowym zadaniem.

Warsztaty poprowadzą: Wojtek Kukuczka (poziom podstawowy i zaawansowany), Jacek Czarkowski (poziom podstawowy), Marek Straszak (poziom zaawansowany).

Warsztaty będą się odbywać w trybie weekendowym, tak  aby nie kolidować z codziennymi planami uczestników. Pierwszy warsztat z animacji poklatkowej na poziomie podstawowym rozpoczyna się 22 czerwca o godzinie 17.00 w Muzeum Śląskim.

Terminy
Animacja poklatkowa, poziom podstawowy, 22.06 - 24.06.2018
Animacja poklatkowa, poziom zaawansowany, 29.06 – 01.07.2018

W przypadku poziomu podstawowego na zgłoszenia czekamy do 20.06.2018. Nabór na poziom zaawansowany trwa do 27.06.2018.

Zgłoszenia
Chęć udziału w warsztatach można zgłaszać na adres e-mail warsztaty@wielkiczlowiek.pl lub telefonicznie 537 365 519. O wynikach naboru zostaną poinformowani wybrani uczestnicy indywidualnie.

Warunki udziału:
Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach na poziomie podstawowym jest posiadanie aparatu cyfrowego oraz statywu. W przypadku poziomu zaawansowanego - aparatu cyfrowego, laptopa i statywu. Mile widziana aplikacja Adobe Premiere CS6 (również w wersji trail). Warsztaty są przeznaczone dla osób, które ukończyły 14 rok życia.

Tagi: animacja poklatkowa Fundacja Wielki Człowiek Muzeum Śląskie Katowice See the Sound warsztaty animacji poklatkowej warsztaty pszczelarskie

PDF Print