języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Polskie Radio Katowice

Ulica Ligonia 29 40-953 Katowice

Dojazd

Koncerty kameralne z cyklu "Muzyka z historią Katowic"

Przed nami kolejne 2 koncerty w cyklu „Muzyka z historią Katowic”, prezentującym muzykę dawną w istotnych dla historii Katowic miejscach. Wystąpią muzycy na co dzień związani z {oh!} Orkiestrą Historyczną, tworzący dwa kameralne ansamble - barokowe trio Extempore oraz kwartet smyczkowy Equilibrium String Quartet, grający na instrumentach z epoki.

Pierwszy z koncertów odbędzie się w czwartek, 14. czerwca. o godz. 18.00 w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności, znajdującym się bezpośrednim sąsiedztwie kopalni Wujek, a wystąpi kwartet smyczkowy Equilibrium, tworzony przez muzyków katowickiej {oh!} Orkiestry Historycznej – Adama Pastuszkę, Małgorzatę Malke, Annę Nowak-Pokrzywińską i Tomasza Pokrzywińskiego. W programie koncertu znajdą się utwory Stanisława Moniuszki i Józefa Elsnera, wykonane prawdopodobnie po raz pierwszy na instrumentach historycznych.

Kilka dni później, w niedzielę 17.06 w Studiu Koncertowym Radia Katowice (godz. 18.00) zaprezentuje się świetnie znane katowickiej publiczności trio Extempore. Zespół w skład którego wchodzą skrzypce, viola da gamba i klawesyn jest właśnie w trakcie nagrań swojej pierwszej autorskiej płyty poświęconej Telemannowi - jednemu z największych kompozytorów barokowych, który przez pewien czas działał na Śląsku. To właśnie przede wszystkim z tym repertuarem Extempore wystąpi podczas koncertu w niedzielę 17. Czerwca o godz. 18.00 w Studio Koncertowym Radia Katowice.

Koncerty współfinansowane są z budżetu Urzędu Miasta w Katowicach.

No oba wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Tagi: Equilibrium Extempore koncerty muzyka dawna Muzyka z historią Katowic

PDF Print