języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Teatr Żelazny

Ulica Armii Krajowej 40 40-707 Katowice

Dojazd

Wakacje w katowickim Teatrze Żelaznym

Przedstawiamy repertuar Teatru Żelaznego w Katowicach w miesiącach wakacyjnych:

Shirley Valentine, ​
1.07 17:00
4.08 18:00
5.08 17:00
25.08 18:00, bilety 35, 40 zł

"Kochanie, wyjechałam do Grecji, kolację masz na stole". Shirley, 50-letnia "kura domowa" z humorem i dystansem opowiada o swoich osobistych osiągnięcia i porażkach. Najczęściej rozmawia ze... ścianą, ponieważ tylko w ten sposób, może znaleźć wiernego słuchacza dla swoich zwierzeń. Ostatecznie decyduje się wbrew woli męża wyjechać na zasłużony urlop do Grecji. Wyst. M. Gadecka

​Seks dla opornych, ​
7.07 18:00
8.07 18:00
20.07 19:00
21.07 17:00
9.08 19:00
11.08 18:00
12.08 18:00
14.08 18:00​​, Bilety 45/40 zł
Długoletnie małżeństwo postanawia ożywić swój związek i z egzemplarzem popularnego poradnika seksualnego rezerwuje miejsce w hotelowym pokoju. Jak protagonista przyzwyczajony do wizerunku poczciwej żony i kochającej matki zareaguje na widok tejże cedzącej niecenzuralne słowa i odzianej w strój tzw. dominy rodem z filmu dla dorosłych? Co kryje się pod powierzchnią weekendu, który w założeniu ma przywrócić małżonkom dawny wigor i pożądanie? Brawurowy komediodramat w reżyserii Piotra Wiśniewskiego ze znakomitymi aktorami scen śląskich, Małgorzatą Gadecką i Piotrem Rybakiem to błyskotliwie napisane dialogi, których duch jest echem rozmów wielu współczesnych małżeństw. Codzienny pęd, skoncentrowanie na wychowaniu dzieci, zawodowe obowiązki, przyzwyczajenie i nuda wiodą do zdefiniowania relacji na nowo, gdzie fantazje i własne potrzeby schodzą na dalszy plan. Czy jest szansa na powrót wielkiej namiętności sprzed lat, gdy balansują na granicy ostatecznego rozstania? Kolejne gry i zabawy pary są pretekstem do głębokiej rozmowy w poszukiwaniu tego, co łączy i niwelowaniu tego, co dzieli. Jaki będzie jej finał?"SEX dla Opornych" Michele Riml, przekład Hanna Szczerkowska. Reżyseria: Piotr Wiśniewski. Obsada: Małgorzata Gadecka, Dariusz Wiktorowicz

Artur Barciś Show,
13.07 19:00

24.08 20:00, Bilety 45 zł
Solowy występ popularnego aktora. Artysta, w sobie właściwy sposób nawiązuje niezwykły kontakt z publicznością opowiadając anegdoty o swojej zabawnej drodze do aktorstwa. Zaprasza za kulisy teatru i planu filmowego opowiadając o tremie, dykcji, różnego rodzaju "sypkach", czyli aktorskich wpadkach, oraz dowcipach, jakie aktorzy robią sobie na scenie. Wszystko to jest opatrzone, w mistrzowski sposób wykonywanymi piosenkami. "Artur Barciś Show", to pełne humoru i wdzięku spotkanie ze znakomitym i bardzo lubianym aktorem.

Złota rybka, ​
14.07 g. 12:00, bilety 20zł, 70 zł (rodzinny 4-os)​

Zabawna adaptacja jednej z najpopularniejszych baśni Braci Grimm, autorstwa Marty Guśniowskiej - genialnej, współczesnej pisarki zajmującej się
literaturą dla najmłodszych. Barwna, bogata scenografia, żywiołowe piosenki, wartka akcja oraz fantastyczna gra aktorska, zapewni dzieciom dużo wrażeń wprowadzając w nadmorski świat w rytmie szant.
Historia, którą zna cały świat uczy skromności, umiaru i cieszenia się z życia. Pokazuje, że czasem nie widzimy, że szczęście którego szukamy jest tuż obok.

Pchła szachrajka,
15.07​, ​1​2​:00
15.08, 12:00 ​20 zł, 70 zł (rodzinny 4-os)​

„Pchła Szachrajka” to kolorowe widowisko dla najmłodszych widzów, w czasie którego, dzieci odbędą wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pomysłowa scenografia przenosi widzów do kolejnych miejsc, jakie odwiedza bohaterka. Muzyka lat 20-tych, barwna scenografia, wartka gra aktorska sprawiają, że widzowie się bawią fantastycznie.

Parapetówka,
19.07 19:00​, bilety 35 zl/50zł

Spektakl oparty na motywach bestselleru M. Szczygielskiego pt. „Berek”. Bohaterami są Anna: katoliczka, zacięta „moherówa”, Paweł: „typowy gej”, którzy pałają do siebie ideologiczną nienawiścią. Od lat ich ciężko wypracowany rytm dnia polegający m.in. na uprzykrzaniu sobie wzajemnie życie demonstrując swą nienawiść zawsze i wszędzie, zostaje zaburzony, gdy Anna staje się ofiarą wypadku. Jedyną osobą, która może jej udzielić pomocy, jest Paweł. Z pozoru lekka komedia uświadamia nam, jak nasze emocje, uczucia, zachowania, wybory potrafią nas tłamsić, przytłaczać.
Reżyseria: Ewa Błachnio. Występują: Ewa Błachnio, Marta Marzęcka, Jacek L. Zawada, Piotr Wiśniewski.

Jabłko, reż. Artur Barciś, 
26.07 19:00
18.08 18:00, bilety 50, 35 zł

Spektakl w reżyserii Artura Barcisia to współczesna opowieści o skomplikowanej ludzkiej naturze i sprawach najważniejszych. Utrata pracy, brak porozumienia z żoną i pragnienie nowego pcha protagonistę dramatu w ramiona młodej studentki medycyny. O ironio, tej samej, która będzie pomagała wyjść z ciężkiej choroby żonie bohatera. On także nie opuści jej w potrzebie.
Miłosny trójkąt w sytuacji ekstremalnej, pokusa, zdrada, namiętność, potrzeba bliskości, poczucie obowiązku i miłość bez zobowiązań, kryzys w
związku, życie jako sztuka wyboru to tematy wokół których krąży dramat V. Thiessena.
Reżyseria: Artur Barciś. Obsada: Marta Marzęcka-Wiśniewska, Karolina Sawka, Piotr Wiśniewski

Kocham i nienawidzę,
22.07, 1​8:00
26.08 18:00, bilety 35 zł

Obowiązkowa pozycja dla fanów „*Dnia Świra”. Spektakl utrzymany w duchu klimatów filmów Marka Koterskiego („Dzień Świra”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”). Młoda para zmierzy się z trudnościami jakie stawia przed nimi… życie w tak wyjątkowym kraju jakim jest Polska. Miłość do ojczystej ziemi każe im nie wyjeżdżać ale jak poradzić sobie z rozczarowaniem, niezrozumieniem, konsumpcjonizmem czy samotnością?
Teksty: Marek Koterski. Muzyka: Marta Skóra. Występują: Marta Marzęcka-Wiśniewska, Piotr Wiśniewski, Marta Skóra - piano, Maciej Kitajewski - kontrabas, ​Krzysztof Pszczółka - instrumenty perkusyjne.

Tagi: repertuar teatru żelaznego teatr żelazny w katowicach

PDF Print