języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Centrum Handlowe Agora w Bytomiu

Ulica plac Tadeusza Kościuszki 41-902 Bytom

Dojazd

Wystawa Krzysztofa Gołucha „W pracy” w Agorze Bytom

Intrygujące światło, piękna przyroda i ważny społecznie projekt – to wyróżniki twórczości nagradzanego w kraju i za granicą śląskiego fotografa Krzysztofa Gołucha.

Wernisaż wystawy jego zdjęć „W pracy” odbędzie się 3 lipca o godz. 18.00 w Agorze Bytom. Wydarzenie będzie okazją do spotkania z autorem, a dodatkowo uświetni je koncert.

Krzysztof Gołuch, którego prace Agora Bytom pokaże w lipcu i sierpniu, jest tegorocznym laureatem Grand Press Photo, najważniejszego fotograficznego konkursu w kraju. Wygrał cyklem „W pracy”, za który otrzymał również nagrodę w konkursie Śląskiej Fotografii Prasowej 2018.

Urodzony w Rudzie Śląskiej fotograf konsekwentnie tworzy prace pełne interesujących kontrastów. Jego zdjęcia poświęcone tematyce niepełnosprawności poruszają i przyczyniają się do wzrostu świadomości społecznej. Krzysztof Gołuch ukazuje gospodarstwo rolne w Borowej Wsi niedaleko Gliwic, w którym zatrudnienie znalazła grupa osób niepełnosprawnych. Szklarnia, stodoła i domy mieszkalne to dla pracujących tam mały wszechświat. Poprzez opiekę nad zwierzętami i roślinami oraz współpracę z instruktorami niepełnosprawni stykają się z przyrodą, która uspokaja, i budują relacje z innymi. Są dumni, że mogą pracować.

Społeczny charakter fotografii artysty przypadkowy nie jest. Na co dzień Krzysztof Gołuch pracuje w ośrodku Caritas w Knurowie. Z fotografią po raz pierwszy zetknął się na studiach pedagogicznych. - Gdy zaczynałem pracę z obiektywem, zdjęcia pokazujące osoby niepełnosprawne były rzadkością. Właśnie dlatego tak ważne było dla mnie, by pokazać, jak żyją i że są wśród nas – mówi.

Wystawa będzie czynna do końca sierpnia 2018 r. Wstęp wolny.

Tagi: Agora Bytom Bytom Krzysztof Gołuch wystawa

PDF Print