języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Teatr Mały w Tychach

Ulica ks. kard. Hlonda 1 43-100 Tychy

Dojazd

Sierpniowe Poranki Muzyczne z Teatrem Małym

W czasie wakacji na dziedzińcu Teatru Małego w Tychach będą się odbywać Poranki Muzyczne. Wstęp wolny. W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona do Pasażu Kultury Andromeda.

Program:

5.08.2018 g. 11.00 / dziedziniec Teatru Małego
Wspomnienia Dawnych Dni/ Retro Orchestra
"Wspomnienia Dawnych Dni" - koncert w wykonaniu zespołu "Retro Orchestra" w składzie: Joanna Hort - wokal, Jarema Jarosiński - instrumenty perkusyjne, Piotr Kopietz - akordeon, bandoneon.
Artyści zespołu sięgając do historii polskiej piosenki, przypominają najpiękniejsze utwory z lat 20. i 30. XX wieku, czyli okresu eleganckich kawiarni, wytwornych teatrów, szalonych kabaretów i swingujących dancingów.
W programie koncertu m.in.: "Tango milonga", "Ja się boję sama spać", "To ostatnia niedziela", "Już nigdy", "Tango andrusowskie", "Odrobinę szczęścia w miłości", "Ty, miłość i wiosna"

12.08.2018 g.11.00 / dziedziniec Teatru Małego
Rozrywkowo wielogłosowo, czyli BB Singers na wesoło / BB Singers

Zespół BB Singers to miłośnicy wielogłosowego śpiewu, mają w swoim repertuarze zarówno poważną jak i lekką rozrywkową muzykę. Fascynują się zarówno renesansową, jak i współczesną harmonią. Są zdobywcami wielu nagród na Festiwalach w kraju i za granicą. Dyrektorem artystycznym zespołu jest Dominika Jurczuk-Gondek, która jest producentem muzycznym, skrzypkiem, wokalistką, managerem i dyrektorem zespołów BB Singers i Grupa Furmana.
Prowadzi liczne warsztaty z zakresu świadomości głosu. Zespół koncertuje z solistami Sebastianem Chmielem i Darkiem Dzidą przy akompaniamencie jazzowego pianisty Waltera Edgy.

19.08.2018 g. 11.00 / dziedziniec Teatru Małego
Pod dachami Paryża / Hort & Kopietz DUO + gość Michał Zuń

"Pod dachami Paryża" - koncert w wykonaniu zespołu "Hort & Kopietz DUO" w składzie: Joanna Hort - wokal ; Piotr Kopietz - akordeon, narracja; gościnnie: Michał Zuń - kontrabas.
W kulturze muzycznej Francji piosenka autorska zajmuje jedną z czołowych pozycji. Muzycy zespołu sięgając po utwory z repertuaru największych legend francuskiej piosenki i ubarwiając je tradycyjnymi walczykami musette przenoszą słuchaczy wprost na brukowane uliczki paryskiego Montmartre'u, tętniącego życiem ulicznych kawiarni i przepełnionego niezwykłymi opowieściami.

26.08.2018r. g.11.00 / dziedziniec Teatru Małego
FOLKOWE POŻEGNANIE LATA
Występy zespołów w ramach MSSF Uniwersytetu Śląskiego z: Gruzji, Białorusi, Meksyku, Indii i Tajlandii.

Od 25 sierpnia do 2 września 2018r. odbędzie się największe wydarzenie folklorystyczne na Śląsku. W tym czasie XXXI Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny, bo o nim mowa, przeniesie swoich widzów w malownicze kraje. Serdecznie zapraszamy na spotkanie wielu kultur w trakcie koncertów na terenie województwa śląskiego.

Tagi: teatr Tychy

PDF Print