języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Galeria Rondo Sztuki w Katowicach

Aleja Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1 40-121 Katowice

Dojazd

Wystawa „Podziemny strumień. O emocjach w muzyce” w Rondzie Sztuki

"Podziemny strumień. O emocjach w muzyce" to tytuł wystaw, którą będzie można obejrzeć w Galerii ASP w Katowicach Ronda Sztuki w dniach 3 - 26 sierpnia 2018r. Wernisaż odbędzie się 2 sierpnia 2018, czwartek, godz. 19.00.

„Podziemny strumień”  jest próbą przełożenia emocji towarzyszącym słuchaniu muzyki na sztukę i eksperymenty audio-wizualne. 15 artystów biorących udział w wystawie podeszło do tematu w sposób indywidualny i autorski. Postawy fanowskie zostaną skonfrontowane z ironicznym podejściem do materii muzyki. Eksperymenty dźwiękowe, surrealistyczne malarstwo, realistyczne sceny i abstrakcyjne formy graficzne pokażą różnorodne spektrum przekładu sfery audio na aspekty wizualne.

Na wystawie dowiemy się jakich zespołów fanem jest Wilhelm Sasnal? Jak można połączyć „Krzyk” Edvarda Muncha z Davidem Bowie? Jak wyglądają muzyczne wcielenia  krakowskiej grupy  Potencja? Co muzyka metalowa zostawiła w duszach Marka Rachwalika i Maćka Cholewy? Co wspólnego według Miłosza Wnukowskiego mają sceny upodlenia się na scenie z pieskami kiwającymi głowami?  Jak można zobrazować improwizację?   Jakie dźwięki wydają retorta znaleziona w Bieszczadach? Jak można pokazać symulację

Artyści: Wilhelm Sasnal, Przemek Matecki, Bartosz Kokosiński, POTENCJA (Karolina Jabłońska, Tomek Kręcicki, Cyryl Polaczek), Natalia Bażowska, Daria Malicka, Miłosz Wnukowski, Marek Rachwalik, Natalia Rybka, Mateusz Kokot, Izabela Łęska, Gabriela Palicka, Bartek Buczek, Dominik Ritszel, Maciej Cholewa.

Wystawa towarzyszy OFF Festivalowi.

Kurator: Adrian Chorębała, aranżacja wystawy: WZORRO Design, projekt plakatu: Patryk Mogilnicki.

Tagi: galeria rondo sztuki Off Festival 2018 wystawy Katowice

PDF Print