języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Katowice

Dojazd

XXXI Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny

Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny, jako jedna z 300 światowych imprez folklorystycznych, od wielu lat ma stałe miejsce w kalendarzu CIOFF (Międzynarodowa Rada Organizatorów Festiwali Folkloru i Sztuki Tradycyjnej, działająca pod auspicjami UNESCO), ale jako jedyny przygotowywany jest przez środowisko akademickie.

MSFF organizowany jest od 1979 roku, a jego gospodarzem każdorazowo jest działający przy Uniwersytecie Śląskim Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice”. Każdego roku MSFF wzbudza zainteresowanie mieszkańców regionu dzięki występom plenerowym, podczas kolorowych korowodów ulicami miast, a także w czasie występów na profesjonalnych scenach w teatrach i domach kultury.

Podczas wieloletniej historii MSFF, miasta Śląska, Zagłębia i Podbeskidzia odwiedziło ponad 230 zespołów, w tym grupy artystów z Indonezji, Cypru, Macedonii, Węgier, Meksyku, Indii, Kenii i Malezji. Barwne korowody i folklorystyczne koncerty będzie można oglądać w: Katowicach, Chorzowie, Bytomiu, Koszęcinie, Częstochowie, Sosnowcu i Cieszynie.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25 sierpnia - 2 września 2018 r. Wystąpią zespoły: Gruzja, Panama, Białoruś, Serbia, RPA, Meksyk, Indie, Zespół Pieśni i Tańca AWF Wrocław "Kalina", Studencki Zespół Pieśni i Tańca "Katowice" Uniwersytetu Śląskiego, Zespół Pieśni i Tańca Ziemii Cieszyńskiej im. J. Marcinkowej.

Program:

Koncert Inauguracyjny w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie
28.08.2018r., godz. 18:00*
bilety: https://bilety.teatr.cieszyn.pl/buy/default/spectacle/435

Koncert Muzyki Świata, 30.08.2018r.

Koncert Galowy w Chorzowskim Centrum Kultury
31.08.2018r.
(bilety 
dostępne wkrótce)

Ponadto odbędą się koncerty w Tychach, Brennej, Ustroniu, Psarach, Dąbrowie Górniczej oraz Pszczynie.

Tagi: Chorzów Katowice Metropolia Silesia Sosnowiec XXVII Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny

PDF Print