języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach

Ulica Kossutha 11 40-844 Katowice

Dojazd

Akcja artystyczna „Słowa w mieście“ w ramach "Pola widzenia książki - kontynuacja"

15.09.2018 r., godz. 15.00, w siedzibie Dyrekcji SM Piast, ul. Zawiszy Czarnego 8, Katowice odbędzie się akcja artystyczna „Słowa w mieście“ dedykowana Osiedlu 1000-lecia w Katowicach. Uczestnicy akcji stworzą wspólnie wielkoformatowe litery będące częścią nazwy „Osiedle Tysiąclecia”. Napis wypełniany będzie obrazami przedstawiającymi mieszkańców oraz pejzaż osiedla.

Akcja artystyczna odbędzie się w czasie wernisażu wystawy fotograficznej złożonej z historycznych i współczesnych zdjęć Osiedla Tysiąclecie, w ramach wydarzenia „Spotkanie wokół Osiedla Tysiąclecie oraz architektury powojennego modernizmu”. Organizator Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży KORCZAK.

Akcję poprowadzi Irena Imańska – absolwentka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego (1997) oraz Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie Filii w Katowicach (1998; dyplom w pracowniach profesorów Romana Staraka i Jana Dubiela). Od 1999 r. pracuje jako nauczyciel sztuki i wiedzy o kulturze w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Rudzie Śląskiej. Zajmuje się malarstwem, grafiką, sztuką video oraz promocją kultury.

Pola widzenia książki - kontynuacja to cykl działań organizowanych przez Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej, które będą miały na celu rozwój czytelnictwa. Projekt zakłada realizację cyklu warsztatów, akcji miejskich i wycieczek, których osią będzie literatura. Działania bazować będą na interpretacji tekstów literackich przy użyciu różnorodnych narzędzi, bazujących m.in. na powiązaniu literatury ze sztuką wizualną, muzyką, historią czy architekturą. Projekt pozwoli na propagowanie idei biblioteki otwartej, aktywizującej czytelników i angażującej ich w twórcze obcowanie z literaturą. Ponadto, dzięki działaniom realizowanym w przestrzeni miejskiej, literatura zaistnieje w przestrzeni lokalnej w nietypowy i intrygujący sposób. Wśród działań realizowanych w ramach projektu zaplanowano m.in. mobilną wystawę prezentującą różnorodne sposoby pracy z literaturą.

Portal Pełnia Kultury jest patronem medialnym cyklu wydarzeń.Tagi: Biblioteka Śląska biblioteka śląska w katowicach Katowice

PDF Print