języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju kultury Melina w Gliwicach

Ulica Tadeusza Kościuszki 35 44-100 Gliwice

Nr telefonu

+48 692 211 569

Dojazd

Wystawa Marty Keler laureatki G.Part - Gliwickiego Przeglądu Artystycznego 2018

G. PART czyli Gliwicki Przegląd Artystyczny 2018 doczekał się w tym roku swojej szóstej edycji. Do przeglądu swoje prace może przesyłać każdy, bez względu na wiek, płeć i doświadczenie, poszukiwani są zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy,  temat czy technika nie są narzucone. Poszukiwani twórcy z Gliwic i okolic.

Tegoroczną laureatką gliwickiego przeglądu artystycznego G.PART została Marta Keler.

Teraz zapraszamy na wystawę"W pełnym świetle forma staje się płaska". Wernisaż odbędzie się 12.10.2018, godzina 19:00, w Galerii Melina w Gliwicach. wystawa potrwa do 28 października.

Czy dobrze odwzorowana twarz może wyrazić prawdziwą naturę człowieka? Może to właśnie niewidoczność rysów daje nowe możliwości poznawcze? Przypadkowa prześwietlona fotografia, przyczyniła się do powstania cyklu obrazów, które swoją nietypową formą mają obnażyć zwykle ukryte ludzkie niedoskonałości. Wręcz szablonowe twarze, na czarnym tle, czasem wypływające z niego lub też prawie niewidoczne, mają przyciągać, zwracać uwagę na bliski, indywidualnie wypatrzony szczegół. Może odbiorcy uda się znaleźć swoją twarz wśród tłumu?

Marta Keler – (ur. 1992 w Tarnowskich Górach) absolwentka Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Dyplom ukończyła w pracowni Malarstwa pod okiem profesora Stanisława Kortyki i w pracowni Mediów Elektronicznych Wojciecha Pukocza. Jej twórczość oscyluje między abstrakcją a figuracją. Brała udział w wystawach grupowych m.in. w Krakowie i Wrocławiu.

Organizatorem G.PARTU 2018 jest Stowarzyszenie na rzecz rozwoju kultury Melina.

Portal Pełnia Kultury objął wydarzenie patronatem medialnym.

Tagi: G. Part G.Part konkurs artystyczny konkurs dla artystów przegląd artystyczny Stowarzyszenie na rzecz rozwoju kultury Melina w Gliwicach

PDF Print