języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne

Ulica Bohaterów Warszawy 26 43-100 Tychy

Dojazd

Wermisaż wystawy Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego i uczestników fotograficznych spacerów

Cztery spacery i dużo więcej punktów widzenia. Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na kolejną wystawę autorstwa wszystkich tych, którzy zechcieli zaprezentować swoje pospacerowe kadry szerszej publiczności. "Tyskie Spacery Fotograficzne" to zbiór prac 25 pasjonatów, który odkryjemy podczas wernisażu 18 października w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach. Wystawie towarzyszyć będzie slideshow, a podsumowaniem projektu będzie specjalnie wydany na tę okazję folder "Fotografie pospacerowe".

TTF zaproponował w tym roku wspólne fotografowanie centrum Katowic, gdzie trasa spaceru wiodła od Pomnika Powstańców Śląskich przez Rynek do zacisznego Osiedla Willowego (czerwiec). Później wyruszono na poszukiwanie sztuki w przestrzeni Tychów, rozpoczynając spacer przy pomniku Ryśka Riedla (lipiec), nie zabrakło eksperymentów ze światłem i długimi czasami naświetlenia w trakcie nocnego spaceru, podczas którego fotografów woził po mieście autobus PKM Tychy, którego kierowcą był Michał Kasperczyk, pomysłodawca tej formy nocnego podróżowania (sierpień). Podczas wrześniowego spaceru przemierzano miasto szlakiem jednego z symboli Tychów, czyli od ronda do ronda. W kadrach nie zabrakło obiektów dobrze znanych, ale też tych bocznych uliczek i podwórzy, gdzie pojawienie się człowieka z aparatem (a co dopiero całej grupy!) budziło zdziwienie przechodniów. Powstały ujęcia pokazujące jak inne może być spojrzenie na te same miejsca i sytuacje.

Teraz przyszedł czas na podsumowanie czteromiesięcznej pracy fotografów. Tyskie Towarzystwo Fotograficzne oraz niebędący członkami stowarzyszenia Autorzy zdjęć zapraszają do Pasażu Kultury Andromeda na wernisaż wystawy "Tyskie Spacery Fotograficzne" połączony ze slideshow w sali projekcyjnej na pierwszym piętrze. Wieczór z fotografią odbędzie się 18 października o 19.00, a na wszystkich przybyłych czekać będzie folder "Spacery fotograficzne" z fotografiami wybranymi na wystawę przez cenionego fotografa, Rafała Klimkiewicza.

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych. Partnerem jest laboratorium fotografii cyfrowej FDI FUJIFILM Tychy.
Patronat medialny: Twoje Tychy, Nowe Info, Silesiakultura.pl, eTychy.org i tychy.info.
Patronat: Tychy Press Photo.
Honorowy patronat: Michał Kasperczyk - radny Miasta Tychy.

 

Tagi: spacery fotograficzne Tyskie Towarzystwo Fotograficzne wystawa fotografii

PDF Print