języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Teatr Mały w Tychach

Ulica ks. kard. Hlonda 1 43-100 Tychy

Dojazd

DNA Kultury w Tychach

DNA Kultury to nazwa, którą opatrzone są różne wydarzenia kulturalne, które odbywają się w tyskim Pasażu Kultury Andromeda.

Program na listopad:

5.11 g.18.00 / Pasaż Kultury Andromeda
"Tully", reż. Jason Reitman
gatunek: Komedia
produkcja: USA, 2018

Mąż, dom i trójka dzieci! Marlo to prawdziwa superbohaterka, ale czasem nawet superbohaterki potrzebują chwili wytchnienia. Pewnego wieczoru w drzwiach domu Marlo zjawia się tajemnicza niania, Tully... Młoda, piękna i zwariowana opiekunka szybko wywraca do góry nogami życie całej rodziny. Marlo musi zmierzyć się z przebojową i pełną energii dziewczyną, która ma w sobie wszystko to, co Marlo utraciła.

Wstęp wolny, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc: aleksandrasus@teatrmaly.tychy.pl

 
Salon Słowa
10.11 g.17.00 / Pasaż Kultury Andromeda
"Jutro nic dla nas nie ma" - wieczór autorski Wojciecha Brzoski. 

WOJCIECH BRZOSKA (1978) muzykujący poeta, absolwent kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, autor ośmiu książek poetyckich: Blisko coraz dalej (Instytut Wydawniczy "Świadectwo", Bydgoszcz 2000), Niebo nad Sosnowcem ("Lampa i Iskra Boża", Warszawa 2001), Wiersze podejrzane "Mamiko", Nowa Ruda 2003), Sacro casco ("Mamiko", Nowa Ruda 2006), Przez judasza ( "Portret", Olsztyn 2008), Drugi koniec wszystkiego (Instytut Mikołowski, Mikołów 2010), W każdym momencie, na przyjście i odejście (WBPiCAK, Poznań 2015), Jutro nic dla nas nie ma (Dom Literatury w Łodzi, Łódź 2017). Publikował zarówno w polskich jak i zagranicznych periodykach literackich i kulturalnych, m.in. w : "Tygodniku Powszechnym", "Przekroju" i"Kwartalniku Artystycznym". Jego wiersze były tłumaczone na : angielski, niemiecki, czeski, słowacki, słoweński, serbski i hiszpański. Pierwszy laureat poetyckiej Nagrody Otoczaka (2007). Wokalista w zespole Brzoska i Gawroński, z którym wydał płyty: Nunatak (2012) oraz Słońce, lupa i mrówki (2015). Aktualnie współtworzy trio Brzoska/Marciniak/Markiewicz (płyta "Brodzenie" ukazała się w styczniu 2018). Zawodowo od lat związany z więziennictwem. Organizator wielu spotkań literackich oraz koncertów. Pomysłodawca i współorganizator adresowanego do więźniów Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jeana Geneta. Mieszka w Katowicach.

Wstęp wolny.

 
To jest Sztuka!
22.11 g.17.00 / Pasaż Kultury Andromeda
Miłość jak malowana. Artyści o uczuciach.

Cykl dla seniorów to jednogodzinne spotkania, które odbywają się raz w miesiącu.
Odbiorcy zapoznają się z najbardziej znaczącymi zjawiskami i postaciami w sztuce w sposób przystępny, zrozumiały i ciekawy.
Podczas zajęć promowana jest wartość wyobraźni, kreatywność, spostrzeganie, uczucia, wrażliwość, przeżycie estetyczne. Zachęca, by nie bać się tego, co oryginalne, trudne, różnorodne i asymetryczne.

Miejsce: Pasaż Kultury Andromeda, pl. Baczyńskiego 2, Tychy

Prowadzenie: Katarzyna Czapla-Durska

Wstęp wolny, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc: aleksandrasus@teatrmaly.tychy.pl.

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print