języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki

Ulica Zamkowa 2 41-211 Sosnowiec

Dojazd

Muzyczny listopad w sosnowieckim Zamku Sieleckim: CelloManiax , Zawiało i Etnos Ensemble

Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki w Sosnowcu zaprasza na muzyczny listopad. Odbędą się trzy koncerty.

4.11.2018, godz. 17.00
Koncert CelloManiax 

To czterech szalonych wiolonczelistów. To znakomici, młodzi wirtuozi, nieskażeni rutyną, degradującą komercją, ani nudą. To powiew świeżego brzmienia. Muzyka, jaką tworzy kwartet jest wyjątkowo uniwersalna, zakorzeniona jest, bowiem w klasyce, ale nie stroni od popu, jazzu i rocka. Sięga także po motywy etniczne korzystając z dorobku country, swingu czy bluesa. 

11.11.2018, godz. 17.00
Koncert ZAWIAŁO - projekt RETRO

Dzięki niezwykłej muzyce i poezji przeniesiemy się w historyczny okres 20-lecia międzywojennego, w czasy bogatego dorobku artystycznego tamtych lat, gdzie po ponad 100 latach Polska odzyskała na chwilę upragnioną niepodległość.
Podczas koncertu zabrzmią znane i lubiane utwory tamtego okresu, m.in.: Mieczysława Fogga, Hanki Ordonówny, Eugeniusza Bodo. Wybrzmi również poezja
m.in. Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, czy Juliana Przybosia.

25.11.2018, godz. 17.00
Koncert Etnos Ensemble

To grupa zaprzyjaźnionych instrumentalistów. W ich muzyce można usłyszeć  wływy tradycyjnej muzyki bałkańskiej, polskiej, klezmerskiej z elementami jazzu. Muzycy stawiają na wyrazistość brzmienia i szczerość swojego przekazu. Dzięki temu na scenie porwani muzycznym żywiołem, wciągają słuchaczy w swój dźwiękowy świat i nie pozwalają nikomu pozostać obojętnym na ich muzykę.

Bilety: 20 zł (koncert), 50 zł (karnet 3 koncerty)

Do nabycia od 20.10.2018 r. w SCS-ZS, ul. Zamkowa 2 w Sosnowcu, tel. 32/266-38-42 oraz w CIM w Sosnowcu, ul. Warszawska 3/20.
Organizator nie prowadzi rezerwacji.

Tagi: koncerty sosnowiec Sosnowieckie Centrum Kultury – Zamek Sielecki

PDF Print