języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Polskie Radio Katowice

Ulica Ligonia 29 40-953 Katowice

Dojazd

Koncert "Niepodległa 2018. Co mi w duszy gra? Muzyka polska" w Polskim Radio Katowice

18 listopada, o godz. 12.00 i godz. 17.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia Katowice odbędzie się koncert pt.: "Niepodległa 2018. Co mi w duszy gra? Muzyka polska". Bedzie to maraton Maraton twórczości Ignacego Jana Paderewskiego w wykonaniu studentów Katedry Fortepianu Akademii Muzycznej w Krakowie.

Koncerty poprowadzą Alicja Kotyl i Grażyna Brewińska.

Dzięki współpracy Instytucji i Promocji Upowszechniania Muzyki „Silesia” z Akademią Muzyczną w Krakowie, w niedzielę 18 listopada będzie miała w Studiu Radia Katowice niezwykła seria koncertów poświęcona prezentacji twórczości Ignacego Jana Paderewskiego.
Wezmą w niej udział studenci Katedry Fortepianu, którzy pod kierunkiem swoich pedagogów i profesorów krakowskiej uczelni przygotowali program, jaki złoży się na maraton koncertowy obejmujący 2 koncerty, z których każdy również składał się będzie z 2 części przedzielonych przerwą. W programie przewidziane jest wykonanie wielu kompozycji fortepianowych Paderewskiego, nie tylko miniatur, ale również dzieł monumentalnych jak Sonaty es-moll op. 21 i Wariacji i fugi es-moll op. 23, utworów ukończonych w 1903 r. należących do ostatnich, jakie stworzył.  Nie zabraknie w nim jednak tak słynnych pozycji jak Menuet G-dur, czy Krakowiak fantastyczny, który pojawi się kilkakrotnie w interpretacjach kilku pianistów stanowiąc swoisty „leitmotiv” wydarzenia.

Bezpłatne wejściówki dostępne są w biurze IPiUM Silesia (pl. Sejmu Śląskiego 2, parter, pokój 20) lub telefonicznie 32 / 219 33 44 wew.  21.

Tagi: Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki 'Silesia' w Katowicach

PDF Print