języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki

Ulica Zamkowa 2 41-211 Sosnowiec

Dojazd

Premiera filmu-wywiadu z Grażyną Figiel w Zamku Sieleckim

Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki w Sosnowcu zaprasza na premierę filmu-wywiadu z artystką Grażyną Figiel (reż. Janusz Musiał), która odbędzie się 19 listopada o godz. 18.00. Po seansie krótkie spotkanie z bohaterką oraz reżyserem filmu.

Kolejny film z cyklu "Artyści Galerii Extravagance" przybliża nam sylwetkę sosnowieckiej malarki Grażyny Figiel, która opowie o swojej pracy twórczej, podzieli się z nami dramatycznymi wspomnieniami z Powstania Warszawskiego oraz wyjaśni, jaką rolę w życiu regionu odgrywała Grupa Zagłębie. Z artystką rozmawiała Małgorzata Malinowska-Klimek.
 
Wstęp wolny.

Grażyna Figiel
Malarka, projektantka, artystka posługująca się różnymi technikami plastycznymi. Absolwentka Państwowego Liceum Technik Plastycznych w Katowicach i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Wydział Malarstwa. Członek Grupy "Zagłębie" oraz Związku Polskich Artystów Plastyków. Pracowała jako plastyk zakładowy w ówczesnej Hucie im. Edmunda Cedlera w Sosnowcu (obecnie Polskie Huty Stali Huta Cedler S.A.). Autor wielu wystaw indywidualnych, uczestnik licznych wystaw zbiorowych. Jej prace znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju oraz zagranicą.

dr hab. Janusz Musiał
Fotograf, filmowiec, kulturoznawca, autor posługujący się różnymi mediami (fotografia, krótka forma filmowa, animacja, instalacja, obiekt, słowo, projekty sieciowe) w celu realizacji tematycznych projektów, wystaw, filmów, katalogów i albumów. Od 2005 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami. Od 2006 roku nauczyciel akademicki (fotografia, film, multimedia); obecnie adiunkt na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
 
Autorki projektu Klub Extravagance: Małgorzata Malinowska-Klimek, Adriana Zimnowoda.

Tagi: Sosnowieckie Centrum Kultury – Zamek Sielecki

PDF Print