języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej

Ulica Niedurnego 69 41-709 Ruda Śląska

Dojazd

Mikołajki w Rudzie Śląskiej - Pchła Szachrajka

W Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej 6 grudnia 2018 o godz. 9.00, 11.00 i 17.00 odęedą się mikołajkowe spektakle "Pchła Szachrajka" w wykonaniu artystów Teatru Żelaznego w Katowicach.

„Pchła Szachrajka” to kolorowe widowisko dla najmłodszych widzów, w czasie którego, dzieci odbędą wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pomysłowa scenografia przenosi widzów do kolejnych miejsc, jakie odwiedza bohaterka. Muzyka lat 20-­tych, barwna scenografia, wartka gra aktorska sprawiają, że widzowie się bawią fantastycznie. Odwiedzając kolejne miejsca, przemierza lądy i morza, by dostarczyć dzieciom wiele emocji, a także niezliczonych powodów do śmiechu. Barwne lalki i wesołe piosenki sprawią, że najmłodsi widzowie pokochają teatr i zapoznają się z najlepszą literaturą dziecięcą.

Przedstawienie jest adaptacją jednej z najzabawniejszych bajek jakie napisał Jan Brzechwa. Genialny poeta doskonale komunikował się z dziećmi poprzez swoje wiersze. Jednocześnie przemycał w nich wiele treści dla dorosłych, które komentowały ówczesną Polskę, a które są aktualne do dziś.

Twórcami spektaklu są znani i nagradzani artyści śląskich teatrów dla dzieci:
- Dariusz Wiktorowicz - reżyser, były dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, zdobywca wielu nagród za reżyserię spektakli dla dzieci.
​- Marta Marzęcka - ­wieloletnia aktorka Teatru Banialuka w Bielsku-Białej. Zdobywczyni Złotej Maski (2012) za stworzone role w spektaklach dla dzieci.
​- Piotr Wiśniewski - ­aktor, pomysłodawca i założyciel Teatru Żelaznego. Zrealizował 8 premier w tym spektakle dla dzieci.

Reżyseria: Dariusz Wiktorowicz
​Scenografia: Barbara Wójcik-Wiktorowicz
Pracownia plastyczna: Katarzyna Kosietzki
​Premiera: 2 kwietnia 2016
Występują: Marta Marzęcka i Piotr Wiśniewski

Czas trwania spektaklu: 50 min.
Spektakl familijny dla dzieci w wieku od 3.

BILETY w cenie:
- spektakle o godz. 9.00 i 11.00: 15 zł (parter)
- spektakl o godz. 17.00: 20 zł (parter) i 15 zł (balkon).

Tagi: Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty Ruda Śląska

PDF Print