języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Pasaż Kultury Andromeda

Ulica Plac Baczyńskiego 2 Tychy

Dojazd

Wystawa "2018" Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego w Pasażu Kultury Andromeda

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Miejskie Centrum Kultury w Tychach zapraszają na wernisaż wystawy "2018", na której jak w kalejdoskopie zobaczymy to, co działo się w minionym już niemal roku. Fotografujący Tyszanie zapraszają do wspólnej fotopodróży po odległych miejscach i tych, które dobrze znamy, mniej i bardziej codziennych sytuacjach z naszego otoczenia. Jedno jest pewne - zobaczymy znów świat widziany w sposób niecodzienny. Wernisaż wystawy oraz slideshow odbędą się 29 listopada 2018 roku w dolnym hallu i sali projekcyjnej Pasażu Kultury Andromeda. Start o 19.00.

Wystawa "2018" jest podsumowaniem roku widzianego oczami członków Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Zobaczymy fotografię czarno-białą i kolorową, architekturę i makro, przyrodę i sport, reportaż i portret wykonane przez pasjonatów należących do stowarzyszenia. Każde zdjęcie jest przemyślane, oddaje zainteresowania i sposób patrzenia na świat fotografującego.

O swoim zdjęciu Marta Poloczek, autorka fotografii promującej wystawę, opowiada w nawiązaniu do swoich pasji: "Fotografia i morsowanie pojawiły się w moim życiu niemalże równocześnie i co tu dużo mówić, odmieniły je o 180 stopni. Stałam się morsem i fotografem amatorem uwieczniającym powiększająca się z tygodnia na tydzień grupkę zapaleńców". Mówiąc o okolicznościach wykonania zdjęcia, członkini TTFu rozbiera na czynniki pierwsze zjawisko, które udało jej się sfotografować na Paprocanach. Zastanawiając się, co takiego jest w tych zimnych kąpielach, że zyskują coraz więcej zwolenników wspomina o poprawie zdrowia i odporności, ale i kwestiach psychiki - "przełamanie lęku przed zimną wodą, wyjście poza strefę komfortu nie tylko dodają nam w życiu odwagi, ale powodują, że jesteśmy szczęśliwsi, pozytywnie nastawieni i otwarci. Zresztą wystarczy popatrzeć na parę na zdjęciu".

Po raz kolejny okazuje się, że obraz wyraża więcej niż tysiąc słów. Czy tak będzie także w przypadku pozostałych 22 fotografii, które zobaczymy na wystawie? Jedno jest pewne - TTF po raz kolejny pokazuje swoją uniwersalność i różnorodne podejście do fotografii. Ponownie także pozwoli zabrać kawałek fotografowanej rzeczywistości do domu, ponieważ wystawie towarzyszy 16-stronicowy folder z wybranymi zdjęciami.    

Współorganizatorzy: Miejskie Centrum Kultury w Tychach i Teatr Mały w Tychach.         
Partner: laboratorium fotografii cyfrowej FDI FUJIFILM Tychy.   
Patronat: Tychy Press Photo.    

Wystawa będzie czynna do 11 stycznia 2019 r.

Tagi: Pasaż Kultury Andromeda Teatr Mały

PDF Print