języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Kino Światowid w Katowicach

Ulica 3-go Maja 7 40-096 Katowice

Dojazd

Klub filmowy "Ostatni gasi światło" w kinie Światowid: "Zwierzęta"

Katowickie kino Światowid zaprasza 6 grudnia o godz. 18.30 na projekcję filmową w ramach klubu filmowego "Ostatni gasi światło". Zobaczymy film "Zwierzęta" (Tiere), reż. Greg Zgliński, Szwajcaria, Austria, Polska 2017 / 95' | obsada: Birgit Minichmayr, Philipp Hochmair, Mona Petri | dystrybucja: Velvet Spoon.

W swoim najnowszym filmie Grzegorz Zgliński, autor doskonałego Wymyku z Robertem Więckiewiczem, opowiada historię Nicka i Anny, pary, która wyjeżdża na wakację do Szwajcarii, by przezwyciężyć kryzys małżeński. Po tajemniczym wypadku bohaterowie zaczynają doświadczać dziwacznych wizji - żadne z nich nie wie, czy poszczególne wydarzenia rzeczywiście mają miejsce, czy też może rozgrywają się w ich wyobraźni.
Reżyser zabiera widzów w schizofreniczną jazdę bez trzymanki, a Zwierzęta stają się filmową zagadką podobną do Prawdziwej historii Romana Polańskiego i Podwójnego kochanka. Zgliński oferuje jednak doświadczenie ciekawsze i bardziej niezwykłe, potrafi bowiem nie tylko przekonująco uwodzić widza, ale też żartować sobie z przyjętej konwencji i ożywić film sporą dawką ironii. To niewątpliwie jeden z powodów, dla których Zwierzęta zachwyciły widzów podczas premiery na festiwalu w Berlinie.

Znacie te sceny, kiedy bohaterowie filmowi podsuwają sobie pod stołem klucze do hotelowego pokoju? Albo mimochodem wkładają karteczkę z adresem do kieszeni płaszcza? Właśnie robimy to samo. Klub Filmowy 212. Ostatni Gasi Światło to klucz, którym dzielimy się z wami, zapraszając do kinowej sali. Mamy 212 foteli, dlatego dla każdego znajdzie się miejsce. Jak nakazuje tradycja, rozpoczniemy prelekcją (autorstwa dr. literaturoznawstwa, filmoznawcy i pisarza, Pawła Ciećwierza), która wprowadzi was w tematykę spotkania, a zakończymy dyskusją, po której ostatni zgasi światło.

Bilety:
19 zł (normalny)
16 zł (ulgowy),
13 zł (z kartą Kaśka).

 

Tagi: Katowice Kino Światowid

PDF Print