języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Kino Światowid w Katowicach

Ulica 3-go Maja 7 40-096 Katowice

Dojazd

Seans Mikołajkowy w kinie Światowid

Katowickie kino Światowid zaprasza 6 grudnia 2018 r. o godznie 17.00 na Seans Mikołajkowy. Zaprezentowany zostanie film "Magiczne święta Kacpra i Emmy" (Karsten og Petras vidunderlige jul), reż. Arne Lindtner Nass, USA 2014 / 75' | obsada: Nora Amundsen, Elias Sovold Simonsen, Hilde Lyrth | dystrybuja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Kacper i Emma czekają na Gwiazdkę. Poznają bożonarodzeniowe tradycje, przygotowują świąteczne ozdoby, uczą się kolęd. Ale nie może być świąt bez jazdy na sankach! Skoro śnieg nie chce spaść, to może warto interweniować u samego Świętego Mikołaja?

Boże Narodzenie jest coraz bliżej i przedszkolaki przygotowują się na ten wyjątkowy czas. Zarówno w domu, jak i w przedszkolu panuje już świąteczna atmosfera. Emma czeka również na szczeniaczki Bassy, które lada chwila mają się pojawić na świecie. Jednak nie wszystko idzie według planów.

Dziadek Emmy chce wyjechać do domku na wsi razem z Esther i jej siostrą. Dziewczynka czuje się zawiedziona tym, że nie spędzą wspólnie najważniejszego dnia w roku. No i na dodatek wciąż nie ma śniegu. Emma wpada na pomysł, by napisać list do Świętego Mikołaja. Jeśli ktoś może sprawić, by święta jednak były magiczne, to tylko on!

Magiczne święta Kacpra i Emmy to trzecia część serii przygód przedszkolaków na podstawie bestsellerowych szwedzkich książek autorstwa Tor Age Bringsvard i Anne G. Holt. Dwa pierwsze filmy, Kacper i Emma - najlepsi przyjaciele i Kacper i Emma - zimowe wakacje, cieszyły się ogromnym powodzeniem podczas pierwszego festiwalu Kino Dzieci.

Bilety na wszystkie seanse:
18 zł (normalny), 15 zł (ulgowy),
13 zł (z kartą Kaśka, której ważność upływa po 31.01.2019),
12 zł (z kartą Kaśka, której ważność upływa przed 01.02.2019).

Tagi: Katowice Kino Światowid

PDF Print