języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich

Ulica Kalwaryjska 62D 41-940 Piekary Śląskie

Dojazd

Wystawa Andrzeja Karpińskiego w MBP w Piekarach Śląskich

Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich zaprasza mieszkańców na spotkanie z lokalną twórczością autorstwa Andrzeja Karpińskiego.

Tym razem swoje prace w przestrzeniach Izby Regionalnej działającej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich zaprezentuje Andrzej Karpiński. Wernisaż wystawy artysty odbędzie się 10 stycznia (czwartek) o godz. 17:00 w budynku głównym MBP przy ul. Kalwaryjskiej 62d. Dzieła będzie można oglądać do 31 stycznia. Wernisaż odbędzie się 10 stycznia o godz. 17.00.

Andrzej Karpiński urodził się w Kołobrzegu w 1953 r., a od 1971 r. mieszka w Zabrzu. Zawodowo związany był z górnictwem, ale jego największą pasją jest sztuka.  W swoich pracach, tworzonych różnymi technikami (malarstwo olejne, akwarela, pastel, linoryt, rysunek), najczęściej opowiada o Górnym Śląsku, o tym, co go otacza. Są to między innymi: zabytkowe kamienice, ulice, podwórka, kościoły, kopalnie, huty, architektura Zabrza, Bytomia, Piekar Śląskich, Chorzowa, Rudy Śląskiej, Tarnowskich Gór i wielu innych miast. Kompozycje swoje często urozmaica scenami rodzajowymi, które zręcznie wplata w konkretne tło. Jest to malarstwo realistyczne, poparte rzetelnym warsztatem. Kolorystyka obrazów nadaje nastrój, wprowadza w klimat przedstawionej kompozycji. Andrzej Karpiński jest jednym z bardziej znanych i cenionych artystów amatorów w regionie śląskim. Aktywny, pracowity, wytrwały w swych poszukiwaniach twórczych jest często wyróżniany i nagradzany. Już w latach 80-tych brał udział w przeglądach twórczości amatorskiej górników w Katowicach, gdzie otrzymał szereg nagród i wyróżnień.

Tagi: MBP Piekary Śląskie Piekary Śląskie sztuka wystawa

PDF Print