języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Pałac Schoena w Sosnowcu

Ulica Chemiczna 12 41-205 Sosnowiec

Adres e-mail

promocja@muzeum.org.pl

Nr telefonu

32 363 45 18

Dojazd

"Nic dwa razy" - malarstwo Ewy Kozery

Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu zaprasza na kolejne wydarzenie do małej galerii "Trójkąt w Kole". 6 marca o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Ewy Kozery.

Ewa Kozera – dziewczyna z zagłębiowskiej wsi, absolwentka katowickiej ASP, świadoma, że w sztuce wszystko już było, obsesyjnie poszukuje nowych rozwiązań. Skutkuje to wynajdywaniem własnych technik czy też miksowaniem już poznanych tak, by uzyskana konfiguracja utworzyła ,,obraz’’. Podążając własnymi ścieżkami polemizuje z klasycznymi i ugruntowanymi pojęciami z historii sztuki, wyciągając przydatne dla siebie elementy. Wynikiem tych poszukiwań są mgliste prace łączące w sobie cechy zarówno malarstwa jak i fotografii czy grafiki, mimo iż tak naprawdę są tylko zbiorem powyciąganych z kontekstu definicji sklejonych w całość.

Ewa Kozera - uzyskała dyplom z wyróżnieniem w 2017 roku w pracowni Jacka Rykały. Miała 10 wystaw indywidualnych oraz brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. W 2015 roku została zakwalifikowana do finału Biennale Malarstwa Bielska Jesień. Zdobywczyni Grand Prix na Triennale Martwej Natury w Sieradzu w 2018 roku.

Wystawa potrwa do 31 marca.

Tagi: sosnowiec

PDF Print