języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Miejski Dom Kultury `Koszutka` w Katowicach

Ulica Grażyńskiego 47 40-126 Katowice

Dojazd

‘Muzyka – moja miłość’ – koncert w MDK Kosztuka

Miejski Dom Kultury Koszutka w Katowicach i IPiUM ‘Silesia’ zapraszają 17 marca., godz. 17.00 na koncert z cyklu "Muzyka – moja miłość". Koncert poprowadzi Wiesława Sczendzina.

Wystąpią:
Sulamita Ślubowska – skrzypce
Maciej Słapiński – fortepian.
W marcowym koncercie muzyki kameralnej w ramach cyklu „Muzyka – moja miłość” zagrają wychowankowie katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. Ci utytułowani młodzi artyści byli już uczestnikami Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych. Sulamita Ślubowska studiuje w klasie skrzypiec dr. hab. Szymona Krzeszowca. Jednym z jej ostatnich sukcesów konkursowych było zdobycie III miejsca na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Wcześniej otrzymała I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Młody Paganini” w Legnicy i Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków im. Stanisława Serwaczyńskiego w Lublinie. Z kolei Maciej Słapiński odbywa obecnie studia doktoranckie na macierzystej uczelni. Jest laureatem wielu konkursów solowych i kameralnych w kraju i za granicą (Rosja, Hiszpania, Włochy, Cypr). W 2016 roku odniósł sukces na IX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Jana Sebastiana Bacha w Würzburgu, gdzie otrzymał II nagrodę (I i III nie przyznano) oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie preludiów i fug z Das Wohltemperierte Klavier.

Sulamita Ślubowska i Maciej Słapiński zaprezentują się w koncercie w nowym repertuarze, który przygotowali do kolejnych zmagań konkursowych.

Program:
Ludwig van Beethoven – III Sonata skrzypcowa Es-dur op. 12 nr 3
Robert Schumann – Fantasiestücke op. 73
Grażyna Bacewicz – IV Sonata na skrzypce i fortepian
Fritz Kreisler – Aucassin et Nicolette.

Wstęp wolny.

Tagi: Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki 'Silesia' w Katowicach koncert w MDK Koszutka koncerty Katowice

PDF Print