języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

Plac Wolności 1 41-300 Dąbrowa Górnicza

Dojazd

Wystawa plakatu Moniki Starowicz w Pałacu Kultury Zagłębia

Od 14 marca do 14 kwietnia w Holu Głównym Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się wystawa plakatu Moniki Starowicz. Ekspozycja wpisze się w krótką tradycję organizowania marcowych wystaw poświęconych twórczości artystycznej kobiet.

Monika Starowicz (ur. 1974 w Katowicach) to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (dyplom 2000 r.). Obecnie pracuje jako adiunkt w pracowni plakatu prof. Romana Kalarusa na macierzystej uczelni. Zajmuje się sztuką plakatu, grafiką, rysunkiem, ilustracją i kolażem. Współpracuje z kolekcjonerami i galeriami współczesnego plakatu, bierze udział w licznych krajowych i światowych wystawach oraz przeglądach tej sztuki. Ma na swoim koncie również wiele wystaw indywidualnych, na których zwykle prezentuje autorskie plakaty o tematyce kulturalnej lub rysunki i ilustracje. Najważniejszą bohaterką jej prac jest kobieta. To kobieta oczekująca, zakochana, wiedźma, bogini - kobieta pełna uczuć i emocji.

Prace artystki będą umieszczone wprzestrzeniach wystawienniczych Sali Teatralnej PKZ i dostępne codziennie w godzinach od 8:00 do 20:00. Wernisaż odbędzie się pierwszego dnia wystawy o godz. 18:00 w Kawiarni PKZ. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tagi: Dąbrowa Górnicza Pałac Kultury Zagłębia

PDF Print