języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach

Ulica Barlickiego 3 44-100 Gliwice

Dojazd

XXI Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne w Gliwicach - koncert galowy

Wraz z wiosną zbliża się kolejna edycja Wojewódzkich Prezentacji Artystycznych. Ten barwny przegląd zespołów tanecznych, muzycznych i solistów organizuje Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach.

26 kwietnia w Teatrze Miejskim w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55/57), godz. 17.00, odbędzie się koncert galowy. Wstęp wolny!

W trakcie koncertu galowego poznamy zwycięzców XXI Wojewódzkich Prezentacji Artystycznych.

Celem imprezy jest konfrontacja dokonań solistów, zespołów muzycznych i zespołów tanecznych działających w placówkach oświatowych, kulturalnych oraz wychowania pozaszkolnego. Prezentacje Artystyczne stają się inspiracją do twórczych poszukiwań nowych form i środków wyrazu artystycznego, rozwijania u młodzieży wrażliwości estetycznej na sztukę muzyczną i taneczną.

Finał Prezentacji, Koncert Galowy to uroczystość wyjątkowa, wieńcząca wielogodzinna pracę jurorów, całego zespołu pracowników Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach i sztabu wiernych wolontariuszy. Wykonawcy i laureaci Prezentacji podczas Koncertu Galowego mają możliwość zaprezentowania swoich talentów przed szerszą publicznością w prawdziwie artystycznej atmosferze profesjonalnie zorganizowanego koncertu.

Z pewnością wartym wspomnienia faktem jest, że Prezentacje mają swoją własną i niepowtarzalną statuetkę, która przyznawana jest zdobywcy Grand Prix. Jest to ręcznie odlewana figurka „Jaśka”. Projekt stworzył pan Aleksander Smoliński, artysta plastyk współpracujący z MDK.  Same statuetki powstają w pracowni Katedry Odlewnictwa Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej. Właśnie tam, wykorzystując tradycyjne metody odlewnicze i grawernicze, przygotowuje „Jaśka” pan Bernard Czok, który nadaje każdemu z nich niepowtarzalne cechy.

Tagi: Gliwice Gliwicki Teatr Muzyczny Młodzieżowy Dom Kultury prezentacje Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne

PDF Print