języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Chorzowskie Centrum Kultury

Ulica Sienkiewicza 3 41-500 Chorzów

Dojazd

Muzyczny Chorzów i nocne zwiedzanie Urzędu Miasta w Chorzowie

17 maja odbędzie się nocne zwiedzanie Urzędu Miasta w Chorzowie. Ale to nie wszystko, bo tegoroczna edycja, organizowana pod hasłem „Muzyczny Chorzów”, obfitować będzie również w dodatkowe atrakcje, prowadzone na dziedzińcu Urzędu Miasta.

Każdego roku nocne zwiedzanie Urzędu przyciąga średnio aż 400 uczestników. I nic dziwnego – to wyjątkowa okazja, by zgłębić bogatą i interesującą przeszłość tego budynku, a także poznać miejsca, których normalnie zobaczyć nie można.

– W tym roku nocne zwiedzenie odbywa się pod hasłem „Muzyczny Chorzów” – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. promocji i aktywizacji społecznej. – Nie zdradzę zbyt dużo, bo być to niespodzianka dla uczestników, ale program poświęcony będzie muzykom związanym z Chorzowem, takim jak między innymi Riedel, Wichary, Schygulla czy Waxman.

Samo zwiedzanie to jednak tylko wisienka na torcie. Organizatorzy przygotowali bowiem wiele atrakcji towarzyszących. Na dziedzińcu staną foodtrucki, pojawi się też strefa animacji i konkursów dla najmłodszych. Nie zabraknie prezentacji muzycznych, muzyki na żywo w wykonaniu chorzowskich zespołów oraz pokazu filmu w kinie plenerowym (początek seansu o godz. 20.30). Co więcej, to właśnie podczas tego wydarzenia po raz pierwszy zaprezentowana zostanie oferta przedsiębiorców, którzy od 14 czerwca br. będą funkcjonowali w przestrzeni odnowionego rynku.

Nocne zwiedzanie odbędzie się w piątek, 17 maja, w godzinach 16:00-22:00. Zapisy przyjmowane są mailowo na adres zwiedzanie@chorzow.eu. Przewidujemy 16 grup po max. 25 osób. Osoby zapisywane są na konkretne godziny, wejścia co 20 minut. Początek zapisów - 6 maja. Grupy zorganizowane (szkoły) mogą zwiedzać, po uprzednim zgłoszeniu, w godzinach 11.00-14.00.

Przed zgłoszeniem prosimy o zapoznanie się z regulaminem tutaj -> REGULAMIN NOCNEGO ZWIEDZANIA

Udział w atrakcjach na dziedzińcu Urzędu (bez zwiedzania) nie wymaga zapisów. Wstęp wolny.

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print