języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Gliwicka Orkiestra Kameralna

Ulica ul. Szczęść Boże 59 44-103 Gliwice

Dojazd

Otwarty Salon Muzyczny - Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA w Gliwicach

Fundacja Gliwickiej Orkiestry Kameralnej 18 czerwca 2017 roku zainaugurowała nowy cykl koncertów plenerowych Zespołu Muzyki Salonowej ELEGANZA pod tytułem „Otwarty Salon Muzyczny”. 16 czerwca 2019 roku rozpocznie się III edycja cyklu koncertów plenerowych.

W programach plenerowych koncertów zespół zaprezentuje muzykę, która z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewała w parkach i salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i była obecna na wielu wykwintnych balach.  Usłyszymy same przeboje, w tym walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów.

ELEGANZA zawsze o godz. 12.00 zagra w następujących miejscach:
16.06.2018 - Skwer Bottrop
21.07.2018 - Rynek Miasta
18.08.2018 - Pod Murami
15.09.2018 - Park Chopina.

Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA powstał w 2016 roku na bazie Gliwickiej Orkiestry Kameralnej i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju. Koncert premierowy zespołu odbył się 4 września 2016 roku w Parku Chopina w Gliwicach. Zespół tworzą liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, znakomici muzycy, pracujący i koncertujący na co dzień z renomowanymi polskimi instytucjami muzycznymi, takimi jak: Sinfonia Varsovia, NOSPR, Filharmonia Śląska czy Akademia Muzyczna w Katowicach. ELEGANZA występuje w zróżnicowanej obsadzie instrumentów, co daje możliwość dopasowania się do każdej przestrzeni i warunków zarówno w salach, jak i w plenerze oraz rozszerza ofertę muzyczną Gliwickiej Orkiestry Kameralnej dla swoich słuchaczy.

Portal Pełnia Kultury jest patronem medialnym wydarzenia.

Tagi: Gliwice koncert muzyka Otwarty Salon Muzyczny Zespół Muzyki Salonowej Eleganza

PDF Print