języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Mysłowicki Ośrodek Kultury

Ulica Grunwaldzka 7 41-400 Mysłowice

Dojazd

Spotkanie z Lechem Majewskim i projekcja filmu Angelus w MOK Brzezinka

17 maja o godz. 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z wybitną postacią ze świata kina. Gościem Mysłowickiego Ośrodka Kultury, filia Brzezinka, będzie Lech Majewski, reżyser, scenarzysta i producent filmowy, poeta, prozaik i malarz, a także reżyser teatralny i operowy.

Po obejrzeniu filmu w reżyserii Majewskiego pt. Angelus, opowiadającym o dziejach zdumiewającego i niezwykłego fenomenu, jakim była Grupa Janowska, gmina okultystyczna, działająca na Śląsku, w latach 30. i zaraz po wojnie, zapraszamy na rozmowę z gościem.

„Majewski jest prawdziwym, autentycznym człowiekiem Renesansu. Powiedzieć o Lechu Majewskim, że jest niespokojnym duchem to mało. Majewski to człowiek, który jednego dnia realizuje w Stanach film z hollywoodzkimi gwiazdami i gawędzi ze Stanleyem Kubrickiem, by nazajutrz otworzyć wystawę swoich instalacji w katowickiej galerii, dwa dni później wydać tomik poezji w prestiżowym krakowskim wydawnictwie, a po tygodniu inscenizować operę w litewskim teatrze. Gatunkowy rozrzut, rozmach i wielowątkowość artystycznych przedsięwzięć Lecha Majewskiego robi wrażenie. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech twórczości Majewskiego jest traktowanie każdego projektu jako nowego, zupełnie odmiennego rozdziału twórczości. Każdy kolejny film tego reżysera jest zupełnie inny – Majewskiego można oskarżyć o wszystko, z wyjątkiem ulegania rutynie i pracownia według schematów.” (Filmweb)

Wstęp wolny.

Tagi: MOK filia Brzezinka Mysłowice wydarzenia Mysłowice-Brzezinka Mysłowicki Ośrodek Kultury

PDF Print