języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju kultury Melina w Gliwicach

Ulica Tadeusza Kościuszki 35 44-100 Gliwice

Dojazd

12 ArtNoc w Gliwicach

15 czerwca 2019 r. w Gliwicach odbędzie się 12 ArtNoc - gliwicka noc otwartych galerii. Do późnych godzin wieczornych i nocnych otwartych będzie ponad 30 różnych gliwickich placówek kulturalnych. Program ArtNocy przewiduje szeroką ofertę wydarzeń artystycznych z różnych dziedzin, m.in. wernisaże, warsztaty artystyczne, spotkania autorskie, pokazy filmowe, koncerty, prezentacje oraz panele dyskusyjne.

Wstęp na wydarzenia podczas ArtNocy jest bezpłatny. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice. Organizatorem jest Stowarzyszenie na rzecz rozwoju kultury "Melina".

Program wydarzenia:

1 STOWARZYSZENIE ARTYSTYCZNE FAUN-ART, Galeria w C.H. Forum, ul. Lipowa 1, zaprezentuje się również na gliwickim Rynku, s.faunart@gmail.com, www.faunart.wix.com/stowarzyszenie, tel. 32 775 20 53, 517 507 861 [UWAGA: nowe miejsce]

Stowarzyszenie Artystyczne Faun-Art zostało zarejestrowane w styczniu 2015 r. i jest kontynuatorem działalności Grupy Plastycznej Faun, która zawiązała się 3 września 1977 w Gliwicach. Tak jak dawniej również i dziś Stowarzyszenie zrzesza twórców różniących się wykształceniem, wiekiem i doświadczeniem artystycznym, których połączyła wspólna pasja i kreatywność twórcza. Posiadamy też własną galerię w CH Forum, gdzie w cyklicznych wystawach prezentowane są prace członków naszego Stowarzyszenia oraz organizowane imprezy propagujące sztukę wśród najmłodszych. (Galeria dostępna jest z zewnątrz od poniedziałku do soboty w godzinach 9-21. Dodatkowo w każdą sobotę odbywają się spotkania z artystami w godzinach 16-18)

PODCZAS 12 ArtNocy:

C.H. Forum:

09:00 do 21:00 galeria Faun-Art w CH Forum, wystawa malarstwa i grafiki Michała Wiejaka

14:00 do 18:00 spotkanie z autorem i oprowadzanie po wystawie

gliwicki Rynek:

12:00-18:00 – WYSTAWA OBRAZÓW członków Stowarzyszenia Artystycznego Faun-Art. 12:30-14:00 – ZABAWA KOLOREM wspólne malowanie dla najmłodszych. Zabawa farbami na dużym podkładzie – do dyspozycji farby i inne akcesoria – a wszystko pod czujnym okiem Faunów.

14:30-16:00 – BARWY GLIWIC wspólne malowanie dla nieco starszych. Wspólnymi siłami będziemy tworzyć dzieło na klasycznym podobraziu. Tematem przewodnim jest magia naszego miasta i jego zakamarków. Będziemy wypełniać kolorem kontury i kształty charakterystycznych dla Gliwic obiektów. Tradycyjnie już Stowarzyszenie Faun-Art przekazuje gotowy obraz na licytację podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Naszym wydarzeniom malarskim towarzyszyć będzie energetyczna oprawa muzyczna: Dariusz Stepanik wraz z zespołem oraz dynamiczny duet Bartosz Baran (gitara) i Paweł Foltyn (perkusja)

 

2 GALERIA GZUT, ul. Robotnicza 2, aniadrobczyk@gmail.com  [UWAGA: nowe miejsce]

Galeria GZUT to obiekt z XIX wieku, który stanowił część zabudowań produkcyjnych gliwickiej odlewni. Obecnie przestrzeń ekspozycyjna pośród Parku Przemysłowego GZUT.

PODCZAS 12 ArtNocy:

16:00 do 23:00 „To ja tu jestem artystą!”, wystawa prac grupy studentów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, na której prezentowane będą  prace o różnorodnej tematyce, wykonane w zróżnicowanych technikach i założeniach. Ekspozycja jest okazją dla młodych artystów, by otworzyć się na odbiorców i zaprezentować swoją twórczość w najwłaściwszy dla siebie sposób. Wystawa ma promować indywidualność i wolność w ekspresji samych siebie

19:00 wernisaż wystawy

3 STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE „+ i KAWA” PRZY WYDZIALE ARCHITEKTURY POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ, ul. Akademicka 7, www.polsl.pl, architektwojewodka@gmail.com, tel. 501 866 578

Koło Naukowe „+iKAWA” działa na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W swoich szeregach skupia aktywnych studentów z dwóch kierunków /architektura i architektura wnętrz/. Ważnym elementem naszego zaangażowania jest organizacja i uczestnictwo w warsztatach studenckich, wystawach architektonicznych. Przygotowywane przez nas spotkania i prelekcje mają na celu uwrażliwienie adresatów na współczesną architekturę i sztukę, a także promowanie dorobku  twórczego studentów oraz pracowników dydaktycznych Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej.

PODCZAS 12 ArtNocy:

16:00 do … warsztaty plastyczno – modelarskie dla dzieci i młodzieży pt. „Architektoniczne koty”.  Podczas zajęć będziemy wykonywać m.in. modele tekturowe różnych budynków, tekturowe koty oraz prace plastyczne i malarskie. Nie zabraknie również quizów i zagadek architektonicznych z nagrodami. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie, gwarantujemy ciekawe zajęcia dla dzieci już w wieku 2 i 3 lat.

4 ZPAP, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej, ul. Akademicka 7

PODCZAS 12 ArtNocy:

16:00 do 20:00 warsztaty z rzeźby, zapisy u Katarzyny Rosłon tel. 600 433 226

5 GALERIA ATRIUM, TechnoPark Gliwice, ul. Konarskiego 18c, [UWAGA: Nietypowe godziny otwarcia]

PODCZAS 12 ArtNocy:

08:00 do 18:00 wystawa malarstwa Marty Zajączyńskiej-Kowalskiej

6 GALERIA MELINA, ul. Częstochowska 16, www.stowarzyszenie-melina.pl, stowarzyszeniemelina@gmail.com, tel. 692 211 569, 792 752 334

Galeria Melina powstała w 2006 roku. To nietypowa galeria, w której często nie jest się tylko odbiorcą sztuki, ale także jej twórcą. Powstała dla wszystkich, którzy chcą spędzać czas twórczo i przyjemnie, poznać nie tylko prace stworzone przez artystów, ale również proces ich tworzenia, w którym sami mogą uczestniczyć. Celem Galerii jest promowanie młodych artystów oraz zachęcenie do czynnego udziału w życiu kulturalnym miasta. Każdą wystawę charakteryzuje ciekawa i nietypowa aranżacja. W galerii odbywają się warsztaty artystyczne. Stowarzyszenie, które powstało na bazie galerii prowadzi cykliczne projekty artystyczne, jest organizatorem m.in ArtNocy – gliwickiej noc otwartych galerii, Gliwickiego Przeglądu Artystycznego G.PART, a także warsztatów artystycznych dla dorosłych.

PODCZAS 12 ArtNocy:

16:00 do… wystawa Kaja Renkas Plakaty. Projektantka, plakacistka, artystka działająca w przestrzeniach grafiki tradycyjnej-sitodruku oraz najnowszych technologiach cyfrowych — Augment Reality. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, dyplom uzyskała w obszarze grafiki warsztatowej. Swoją edukację kontynuowała na Wydziale Artystycznym Instytutu Uniwersytetu Śląskiego, gdzie uzyskała stopień doktora habilitowanego, obecnie pracuje tam na stanowisku wykładowcy. Nagradzana za prace plakatowe między innymi na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie. W swojej twórczości eksperymentuje, odkrywa nowe obszary. Współpracowała z projektantami mody, markami takimi jak: Imago – art, Medicine. Wraz z Iwoną Pom tworzy animacje oraz grafiki w technologii Augmented Reality. Zajmuje się również grafiką warsztatową-sitodrukiem, jednak główną przestrzenią jej działań jest sztuka plakatu. Jest pomysłodawczynią oraz organizatorka Międzynarodowego Festiwalu plakatu PlakatFest w Chorzowie. Jej prace są w zbiorach znaczących muzeów oraz instytucji, m.in.: Muzeum Plakatu w Warszawie (PL), Osace (Japonia), Brnie (Słowacja), Muzeum Narodowym w Poznaniu (PL), Unam University (Meksyk) oraz wielu innych galeriach na świecie. Kurator wystawy: Bartłomiej Kozłowski

21:00 wernisaż wystawy z udziałem autorki

7 BIELHANI PRACOWNIA ARTYSTYCZNA, ul. Dworcowa 52, bielhani.blogspot.com, bielhani@gmail.com, tel. 512 982 004,  [UWAGA: nowe miejsce]

Przekraczając próg naszej pracowni można poczuć aurę minionych lat. Realizujemy sesje zdjęciowe, do których tworzymy aranżacje w klimacie retro. Na zamówienie przygotowujemy oprawy kwiatowe i dekoracyjne wszelakich imprez. Udostępniamy wnętrze pracowni oraz nasze eksponaty (urodziny, wieczory panieńskie, wernisaże, sesje zdjęciowe). Organizujemy warsztaty rękodzieła. W każdą ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na sprzedaż podwórkową.

PODCZAS 12 ArtNocy:

12:00 do … wystawa akwareli Magdy Łanicy pt. „Z naturą” oraz wystawa malarstwa Elżbiety Dyl w suchym pastelu pt. „Bratki, kwiatki i stokrotki- impresje kwiatowe”

15:00 do 19:00 spotkanie z autorem wystawy, Magdą Łanicą

15:00 do 23:00 spotkanie z autorem wystawy, Elżbietą Dyl

13:00 wystawa fotografii Mirosława Raka pt. „Kiedy nie chce się spać”. Otwarcie wystawy przez autora

13:00 i 19:00 warsztaty wiankowe. Wicie wianków z materiału roślinnego, zapisy: 512 982 004

17:00 warsztaty rękodzieła pt. „DAJ desce drugie ŻYCIE”, połączenie różnych technik zdobienia przedmiotów, zapisy: 503 529 833

Od godz. 12.00 udostępniamy wnętrze pracowni do wykonania własnych zdjęć w dwóch aranżacjach, z wykorzystaniem naszych strojów i eksponatów:-)

 

8 MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY, ul. Barlickiego 3, www.mdk.gliwice.pl, imprezy@mdk.gliwice.pl, tel. 32 231 69 54

Młodzieżowy Dom Kultury jest jedną z największych i najdłużej działających placówek oferujących szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych w Gliwicach. Działa w nim ponad 20 kół zainteresowań – artystyczne, sportowe, komputerowe, modelarstwa lotniczego i inne. W ciągu całego roku szkolnego MDK kształci ponad 700 osób w wieku od 4 do 25 lat, którzy w naszej placówce dodatkowo rozwijają swoje umiejętności i poszerzają wiedzę. Zespoły muzyczne, taneczne i teatralne MDK a także uczestnicy zajęć plastycznych mogą pochwalić wieloma sukcesami w regionalnych, ogólnopolskich a nawet międzynarodowych konkursach.

PODCZAS 12 ArtNocy:

15:00 do 18:00 „Gliwice w legendach i plastyce”: warsztaty dla dzieci w wieku 7+, stworzą piękne maskotki, jednocześnie będą miały okazję poznać legendy związane z naszym pięknym miastem. Prowadzenie: Maria Podsiad i Jadwiga Zawada. Sala 47 (II piętro)

16:00 do 17:30 koncert koła wokalnego, podsumowujący pracę młodych muzyków będących uczniami pana Jakuba Turkiewicza. Teatr Stara Kotłownia (podziemie)

17:00 do 23:00 wystawa RODO-DENDRON, projekt fotograficzny grupy „Aczkolwiek” pod hasłem „Największa galeria w mieście”, ul. Zwycięstwa, finał: w MDK, sala 35 (I piętro)

17:00 do 20:00 „Śląskie bajanie”. Głośne czytanie zawsze w modzie! Pani Danuta Ejmocka zaprasza do posłuchania baśni naszego regionu czytanych w pięknej gwarze śląskiej. Co pół godziny czytana będzie inna baśń. Sala 54 (III piętro) dla dzieci i dorosłych 10+

17:00 do 20:00 „Ogrody”, wystawa grafik Anny Pszonak. Wernisaż wystawy Anny Pszonak połączony z warsztatami grafiki. Pracownia grafiki Mansarda, sala 65 (IV piętro)

19:30 do 21:00 koncert koła wokalnego podsumowujący pracę młodych muzyków będących uczniami pani Dominiki Płonki. Teatr Stara Kotłownia (podziemie)

20:30 do 22:00 „Magiczne nocne miasto”, warsztaty plastyczne dla młodzieży w wieku 10+. Za pomocą masy papierowej i kartonu stworzymy wspólnie niepowtarzalne domy i kamienice. Prowadzenie: Zenona Pilarek i Zofia Kozłowska. Sala 33 – Biblioteka MDK (I piętro).  Zapisy: 32 232-69-54 wew. 27, 28

22:00 do 23:00 „Wieczorem mów do mnie czule”, widowisko muzyczne grupy Casting prowadzonej przez panią Joannę Koćwin oraz panów Aleksandra Smolińskiego i Jakuba Turkiewicza. Teatr Stara Kotłownia (podziemie)

9 CENTRUM INICJATYW SPOŁECZNYCH, ul. Barlickiego 3, www.cis-gliwice.pl, cis.gliwice@interia.pl, tel. 884 35 22 44

Zachęcamy ludzi do aktywności społecznej we wszystkich dziedzinach życia. Jak? Wspieramy liderów i pomagamy realizować Wasze pomysły. Edukujemy artystycznie i naukowo młodych Makgajwerów i wygrywamy Olimpiady Kreatywności. Majsterkujemy, budujemy drukarki 3D, robimy cuda z odpadów. Realizujemy różne projekty sceniczne. Tańczymy w kręgu. Gimnastykujemy ciało i mózg. Organizujemy koncerty, warsztaty, happeningi, festiwale

PODCZAS 12 ArtNocy:

18:00 do 19:00 kabaret improwizowany „robIM PROjekt: ArtNoc”, interaktywny występ grupy improwizacji scenicznej. Skecze i scenki tworzone na oczach publiczności, zainspirowane podpowiadanymi przez nią pomysłami, ul. Barlickiego 3, Scena Stara Kotłownia

18:15 do 19:00 tańce w kręgu na ulicy, nauka kilku tańców wywodzących się z kultury żydowskiej, greckiej i innych, proste układy kroków, ul. Wysoka obok Zamku Piastowskiego

20:15 do 21:00 harmonia dźwięku i ruchu, formy ruchu prozdrowotnego przeplatane dźwiękami bębnów, hang drum i gongu, ul. Wysoka obok Zamku Piastowskiego

10 WARSZTAT MIEJSKI, ul. Barlickiego 3, zaczarowany „ogrózek” na tyłach budynku oraz gliwicki rynek, halo@warsztatmiejski.pl

Jesteśmy społecznością skupioną wokół idei „make”, której celem działania jest stworzenie makerspace, w którym dostępne będą proste w obsłudze narzędzia, pozwalające na majsterkowanie. Warsztat ma być miejscem, gdzie ludzie z różnych dziedzin spotykają się, dzielą się swoimi doświadczeniami, realizują projekty, eksperymentują, łączą różne punkty widzenia. Warsztat spotyka się w pracowni nr 9 w budynku przy ul. Barlickiego 3 w każdy czwartek w godz. 17:00 do 19:00.

Podczas 12ArtNocy:

19:00 do 22:00 (Ogrózek, ul. Barlickiego 3) W zaczarowanym „ogrózku” Warsztat Miejski tworzy dziwne dziwności. Co tym razem wytworzą? Czy uda Ci się do nas trafić? Zobaczymy jak się spotkamy. A w planach między innymi: warsztaty „Kaktusy z butelek” – PLAktusy – dziwaczne rośliny z butelek PET, rosną na życzenie w przydomowych parapetowych ogródkach. Nic ich nie ogranicza, nie potrzebują wody, nie jedzą robaków (choć kto wie), potrzebują wyłącznie wyobraźni – i dobrego kompana. Dziwaczne kaktuso-stwory i PLAktusy będzie można stworzyć przynosząc własną butelkę PET lub korzystając z zasobów organizatora. Oraz osławiona Huta 1 kwietnia – czyli warsztatowa huta aluminium i warsztaty aluminiowych odlewów „Zupa z puszki”. Wejście przez parking za budynkiem MDK (ul. Barlickiego 3), bramka przy budynku sali gimnastycznej.

11 GALERIA CZORNO IZBA, ul. Wodna 4, czorno_izba@wp.pl, w.b.zielinski@wp.pl, https://www.facebook.com/events/280995896166980/, tel. 500 258 181,

[ UWAGA: wystawa dostępna tylko podczas ArtNocy]

Zainspirowany niezwykłym doświadczeniem krakowskiej galerii Cellar postanowiłem stworzyć równie intrygującą przestrzeń wystawienniczą. Tak oto powstała Czorno Izba – galeria w piwnicy ponad stuletniej, gliwickiej kamienicy.

PODCZAS 12 ArtNocy:

16:30 do 23:00 pierwsza i uroczysta wystawa prac młodych artystów z całej Polski. Całość będzie ozdobiona specjalnie skrojonym na tę okazję setem muzycznym

19:00 wernisaż wystawy

Ze względu na na wyjątkowe warunki ekspozycyjne wystawa będzie dostępna tylko w jeden dzień, podczas ArtNocy

12 KAWIARNIA NA WYSPIE, ul. Mikołowska 4a/U5, tel. 537 700 225

 

Jest to miejsce, gdzie można zwolnić tempo, spędzić chwilę przy aromatycznej kawie lub herbacie, przeczytać inspirującą lekturę lub porozmawiać z drugim człowiekiem. Oferujemy również relaks i emocje przy grach planszowych dla całej rodziny. Dla najmłodszych jest kącik do układania puzzli lub rysowania. Nasze motto: „W tej rozpędzonej codzienności fajnie się zatrzymać, spotkać i odwzajemnić uśmiech”.

PODCZAS 12 ArtNocy:

16:00 do 23.00 wystawa rysunku i grafiki gliwickiego artysty Damiana Wojnowskiego pt. „NIGRUM ET ALBUM”. Zapraszamy na magiczną i zaskakującą wędrówkę pomiędzy światami fantazji, snów, a realnością. Tak w kilku zdaniach można opisać twórczość Damiana Wojnowskiego, artysty należącego do Stowarzyszenia Faun Art. Artysta uświadamia nam, jak wielu rzeczy o świecie, który nas otacza, nie wiemy. Ile zagadek on kryje i który ze światów jest tym właściwym, a który alternatywnym rozwiązaniem dla twórcy. Wojnowski przykuwa uwagę jako autor, tworząc wyimaginowany świat swoich doznań i emocji.  W pracach Wojnowskiego odbiorca może dostrzec klimat zadumy, skrępowania lub nieuchronnej destrukcji. Emanują nie zawsze optymistycznymi emocjami, a może bardziej alienacją lub niezgodą na rzeczywistość. Raz przenosi nas do baśniowej, łagodnej rzeczywistości, innym razem zabiera odbiorców w surrealistyczną przestrzeń, gdzie wszystko może się wydarzyć.

13 PRACOWNIA DSCERAMIKA, ul. Jana Pawła II 14D, www.dsceramika.pl, info@dsceramika.pl

Dsceramika to pracownia, która powstała z pasji. To miejsce gdzie każdy może stworzyć własne ceramiczne rękodzieło, to również sklep z rękodziełem wykonanym przez polskich projektantów, artystów i rękodzielników. To miejsce, w którym znajdziecie bogatą ofertę warsztatów pobudzających kreatywność. To miejsce spotkań z przyjaciółmi w wyjątkowej atmosferze. To miejsce warsztatów wspierających rozwój kobiet.

PODCZAS 12 ArtNocy:

19:00 do 22:00 warsztaty „Słodko-gorzki stres kobiety” pod sztandarem Mandragory, która już na stałe zagościła w DSCeramika. Celem warsztatu jest odczarowanie stresu jako negatywnego doświadczenia i budowanie na jego pozytywnych aspektach. Podczas warsztatu sama ulepisz z gliny amulet symbolizujący kobiecą siłę, kreatywność, możliwość realizowania swoich marzeń i pragnień, zapisy16:00 do 23:00 wystawa, cykl prac pt. Letnie inspiracje, autorstwa Kamili Łuczak (kluczak.art)

14 UFFO PRACOWNIA RYSUNKU GRAFIKI I MALARSTWA, ul. Białej Bramy 10, www.uffo.info, uffo.info@poczta.fm, tel. 603 669 401

Pracownia UFFO organizuje całoroczne warsztaty plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz kursy przygotowawcze na wyższe uczelnie plastyczne oraz na Wydział Architektury. Prowadzimy także pracownie: Architektury dla dzieci, Ilustracji książkowej, Grafiki warsztatowej, Malarstwa cyfrowego. Organizujemy letnie plenery plastyczne dla dzieci i młodzieży (w tym roku w Mrzeżynie i Kościelisku) oraz półkolonie.

PODCZAS 12 ArtNocy:

17:00 zajęcia plastyczne dla dzieci (od 5 do 10 lat) w wakacyjnych klimatach „Co kryje piracka broda”

17:00 zajęcia plastyczne dla dzieci (od 10 do 13 lat) malarstwo przy sztalugach. Zapisy: 603 669 401, uffo.info@poczta.fm

 

15 GALERIA NA6, ul Matejki 6, www.facebook.com/Galeria.na6, www.fotogliwice.pl, tel. 32 300 65 45

Galeria przy zakładzie fotograficznym FotoS, w każdy pierwszy piątek miesiąca organizuje wernisaże wystaw fotografii, grafiki, rysunku, malarstwa. Wystawy są czynne codziennie w godzinach pracy zakładu.

PODCZAS 12 ArtNocy:

16:00 do 16:10 otwarcie wystawy fotografii „Jerzy Lewczyński fotograf z Gliwic”

16:10 do 17:00 koncert Tomasz Grabowski Trio w składzie Tomasz Grabowski – gitara, Kamil Maj – bas, Jakub Naworski – perkusja

18:00 do 19:00 pokaz sommelierski, degustacja Salon Fine Wine Gliwice, pokaz poprowadzi Krzysztof Sułek

20:00 do 21:00 koncert Eva&Tom – Eva Aksamit – wokal, Tomasz Grabowski – gitara

W takcie ArtNocy na Rynku i w siedzibie Galerii prezentacja i robienie zdjęć aparatami Fuji Instax. Od godz 19:00 w siedzibie Galerii odbiór prac z warsztatów cyjanotypii i zdjęć robionych aparatami Instax

16 HERBACIARNIA ESENCJA, ul. Matejki 5 (wejście od ulicy Bednarskiej), herbaciarnia.esencja.gliwice@gmail.com

Chillout, herbata, książki, muzyka i planszówki. Czego chcieć więcej?

PODCZAS 12 ArtNocy:

Kto nie chciałby wpisać się na stałe w historię Gliwic? U nas nadarzy się jedyna ku temu okazja! Wspólnie stworzymy mural, który przez kolejne lata będzie zdobił przestrzeń naszego podwórka. Na zapracowanych artystów malarzy oraz tych, którzy wolą sztukę bardziej podziwiać, niż w niej uczestniczyć, będą czekały tajemnicze napary do degustacji. Zapraszamy od 16.00!

17 KINO AMOK, ul. Dolnych Wałów 3, www.amok.gliwice.pl, kino@amok.gliwice.pl, tel. 32 231 56 99, [UWAGA: wstęp biletowany]

Kino AMOK, powstałe w 1993 roku, ma charakter kina studyjnego, skupiającego się na wyświetlaniu filmów artystycznych, ze szczególnym uwzględnieniem filmów polskich i europejskich. Prowadzi edukację filmową dla dzieci i młodzieży, seanse seniora, transmituje spektakle z Metropolitan Opera i National Theatre. Dwukrotnie otrzymało nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej: w kategorii ‘najlepsze kino’ (2013) i najlepsza edukacja (2017). Kino należy do sieci Europa-Cinemas oraz Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

PODCZAS 12 ArtNocy:16:15 Petra. Hiszpania/Francja/Dania 2018 (107’). Reż. Jaime Rosales, wyk. Bárbara Lennie, Alex Brendemühl. Dramat

18:15 Cena wszystkiego. USA 2018 (98’). Reż. Nathaniel Kahn. Dokument

20:15 Marina Abramovic: Artystka Obecna. USA 2012 (100’), reż. Matthew Akers. Dokument

18 SZKÓŁKA PLASTYCZNA I GALERIA ZA DRZWIAMI, ul. Bednarska 11, 507 326 733, http://smarturl.pl/b65G

Autorska pracownia plastyczna dla dzieci i młodzieży istnieje od 24 lat, niezmiennie prowadzona przez Ewę Kowalczyk. Jako jedyna oferuje tak bogaty zakres i tematykę zajęć. Jest jedną z 9 pracowni w Polsce, która działa pod patronatem Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę – PK inSEA. Bierzemy udział i odnosimy sukcesy w licznych konkursach krajowych i zagranicznych.

PODCZAS 12 ArtNocy:

17:00 do 23:00 warsztaty graficzne, wykonywanie własnoręcznych odbitek w technice linorytu, na pamiątkę 12 ArtNocy

19 CENTRUM ORGANIZACJI KULTURALNYCH, FILIA GCOP, ul. Studzienna 6, cok@gcop.gliwice.pl, tel. 32 775 20 53 [UWAGA: nietypowe godziny otwarcia]

Centrum Organizacji Kulturalnych jest filią Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych. Naszym głównym zadaniem jest wspieranie organizacji, grup nieformalnych i społeczników działających w obszarze kultury i sztuki. W 2 galeriach prezentowane jest malarstwo, grafika i fotografia tworzone przez artystów związanych z gliwickimi organizacjami pozarządowymi, przede wszystkim jest to Związek Polskich Artystów Plastyków, a także Stowarzyszenie Artystyczne FAUN- Art i Stowarzyszenie Światła Rampy. Wystawy można zwiedzać w godz. 10:00 – 18:00. Wstęp jest bezpłatny. Oprócz działalności wystawienniczej w COK odbywają się warsztaty i inne wydarzenia artystyczne, np. koncerty czy spotkania literackie, organizowane przez gliwickie organizacje pozarządowe

PODCZAS 12 ArtNocy:

16:00 do 22:00 wystawa prac Aleksandry Skrzyszewskiej. Tematyka prac obejmuje eteryczne kobiety w ujęciu fantasy, statki kosmiczne, a także motyw przemijania – vanitas

16:00 do 18:00 spotkanie z artystką – Aleksandrą Skrzyszewską. Absolwentka Studium Fotograficznego w Gliwicach i Grafiki Warsztatowej na ASP w Katowicach. W kręgu jej zainteresowań znajduje się głównie akwarela i linoryt

16:00 do 22:00 wystawa fotografii Jolanty Zygmunt-Więzik pt „Pokolenia kobiet”. Wystawa jest podsumowaniem ponadrocznego projektu fotograficznego w ramach którego autorka sportretowała grupy pań reprezentujące kilka pokoleń. Przed obiektywem stanęły: matki, córki, babcie i prababcie, by pokazać kobiecą rodzinną solidarność i wykonać ponadczasowe fotografie

16:00 do 22:00 wystawa fotografii Kariny Białowąs pt. „Pomiędzy światłem”. Prezentowane fotografie to seria portretów kobiet oderwanych na chwilę od codziennych ról. Autorka starała się uchwycić ten moment zatrzymania, zapatrzenia, pokazać różną naturę, różne typy kobiecych dusz i odzwierciedlić kobiecość, jaką w danej chwili chciały jej ukazać.

16:00 do 22:00 wystawa fotografii Joanny Nowickiej. Cykl prezentowany na wystawie to ilustracje do autorskiego solo pt. „V” Moniki Wachowicz, aktorki i tancerki Teatru A PART. Fotografie ilustrują kluczowe momenty w spektaklu, w którym aktorka podróżuje do przeszłości, w głąb siebie, mierzy się ze swoim życiem, z samotnością i stratą.

18:00 wernisaż wystawy fotografii: Jolanta Zygmunt-Więzik, Karina Białowąs i Joanna Nowicka, prezentują Portret Kobiety, a każda z nich widzi ją zupełnie inaczej.

18:00 do 20:00 warsztaty bębniarskie z Anką Szamkanką. Zapisy: pawluk-anna@wp.pl

20 ZWIĄZEK POLSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW, OKRĘG GLIWICKO-ZABRZAŃSKI, ul. Studzienna 6, zpap.gliwice@onet.pl, tel. 603 944 222, [UWAGA: otwarte pracownie]

Okręg Gliwicko-Zabrzański ZPAP skupia 66 profesjonalnych artystów plastyków i każdego miesiąca w swojej siedzibie przy ulicy Studziennej 6 prezentuje ciekawe wystawy i promuje kolejnego artystę. Wśród wystawiających są malarze, graficy, architekci wnętrz i rzeźbiarze, zarówno polscy jak i zagraniczni.

Zapraszamy do naszej siedziby każdego dnia oraz do bezpośrednich kontaktów ze sztuką i dyżurującymi tam artystami w Galerii Arena w CH Arena, codziennie od 15.30-19.30 z wyj. środy oraz Galerii Atrium w Technoparku w Gliwicach każdego dnia od 10.00-20.00 , w soboty do 18.00

PODCZAS 12 ArtNocy:

16:00 do 22:00 „w obiektywie RAr 4”, wystawa fotografii pracowników dydaktycznych Katedry Sztuk Pięknych i Projektowych Wydz. Arch. Pol. Śl., oprowadza Katarzyna Rosłon16:00 do 19:00 otwarte pracownie: Maria Bereźnicka-Przyłęcka, zapisy: tel. 601 464 784 oraz Mirosław Wszołek, zapisy: tel. 604 463 949

16:00 do 20:00 warsztaty z rzeźby, Wydział Architektury Pol. Śl.- Akademicka 7, zapisy u Katarzyny Rosłon tel. 600 433 226

21 STOWARZYSZENIE ANIMATORÓW WSZECHSTRONNEGO ROZWOJU MŁODZIEŻY, Hotel Silvia, ul. Studzienna 8, animator.halogen.org.pl, hotelsilvia.pl, sekretariat@halogen.org.pl, tel. 784 993 217

Stowarzyszenie ma charakter edukacyjny i kulturalny. Zajmuje się realizacją programów dla dzieci i młodzieży poprzez prowadzenie szkół i przedszkola. Oferujemy kształcenie w szkołach dziennych takich jak Liceum Plastyczne oraz Liceum Ogólnokształcące. Realizujemy wiele projektów takich jak konkursy i warsztaty plastyczne, fotograficzne, zawody sportowe, półkolonie letnie oraz wiele innych.PODCZAS 12 ArtNocy:

16:00 do 23:00 wystawa podyplomowa uczniów Liceum Plastycznego w pięknych wnętrzach restauracji i tarasach Hotelu Silvia

22 GALERIA BRAMA, ul. Krótka 1-3, www.galeriabrama.pl, galeriabrama@gmail.com, 32 231 03 64

Jesteśmy jedną z pierwszych prywatnych galerii sztuki w kraju. Od 1992 roku konsekwentnie realizujemy autorski program prezentacji artystów. Organizując wystawy i wydarzenia kulturalne staramy się rozwijać wrażliwość estetyczną naszej publiczności i prowadzić otwarty dialog na temat odbioru i interpretacji sztuki współczesnej. Działając na przełomie obecnego i poprzedniego stulecia, reagujemy na wciąż zmieniające się realia polskiego rynku sztuki. Po 25 latach powiększyliśmy naszą przestrzeń wystawienniczą, by móc jeszcze skuteczniej kontynuować naszą misję.

PODCZAS 12 ArtNocy:

18:00 oprowadzanie autorskie po wystawie „Figury – rzeczywistość w kawałkach”. Magdalena Kwapisz – Grabowska / malarstwo. Piękno uniwersalne pojmowane jako prostota kształtów, surowa oszczędność barw i linii, przy jednoczesnym bogactwie faktury i swobodzie warsztatowej, to cel jaki stawia sobie w malarstwie Kwapisz – Grabowska. W centrum jej zainteresowania jest człowiek i jego otoczenie, ujęte jednak w sposób abstrakcyjny, uproszczony, zmierzający w stronę znaku. Miękka plama barwna i porządkująca je linia w naturalny sposób budują formę ludzkiego ciała. Świadomym zabiegiem jest deformacja, rozbijanie rzeczywistości na części i budowanie jej od nowa. Na wystawie znalazły się wszystkie najważniejsze motywy i cykle, jakie do tej pory pojawiły się w malarstwie Kwapisz – Grabowskiej.

20:00 wernisaż wystawy

23 CENTRUM KULTURY JAZOVIA, Rynek 10, www.jazovia.pl, www.filharmonia.jazovia.pl [wstęp biletowany]

To jedna z najbardziej profesjonalnych sal koncertowych w Polsce. To miejsce ma klimat, urok i absolutną bezpośredniość pomiędzy artystą a publicznością.

PODCZAS 12 ArtNocy:

14:00 do 23:00 „PalmJazz – 10” to wystawa prezentująca zdjęcia artystów jazzowych i około jazzowych, którzy w ciągu ostatniej dekady odwiedzili Gliwice w ramach PalmJazz Festival oraz partnerskiego festiwalu Filharmonia. Autorami zdjęć są Michał Buksa, Paweł Kołodziej i Hubert Kalla. Wystawa zapowiada 10 edycję festiwalu, która odbędzie się w Gliwicach tej jesieni.

19: 00 koncert partnerski w ramach festiwalu Filharmonia, na który zaprasza HH Poland i Teatr Miejski w Gliwicach. Zagra Roberto Bonati. Kompozytor, kontrabasista, dyrygent. Od zawsze poświęcał się studiowaniu kontrabasu oraz literaturoznawstwu i Historii Muzyki. Muzyka Bonatiego stale bazuje na jazzie, ale takim który nie jest gatunkiem, a językiem, udoskonalonym i zdolnym do budowania intensywnych emocjonalnych paneli i nadania odmiennego charakteru poezji i kulturze. Ten artysta powoduje absolutną popularyzację muzyki. Sprawia, że jest ona magnetyczna dla każdego, kto za Jego pośrednictwem ją pozna.

24 STACJA ARTYSTYCZNA RYNEK, Rynek 4-5, www.gtwgliwice.pl, zapisysar@gmail.com, tel. 504 676 972

Stacja Artystyczna Rynek to miejsce wystaw, spotkań, warsztatów. Przyjazne kulturze, artystom, pisarzom, dzieciom. Chcemy promować twórczość pod wszelką postacią. Staramy się zaspokajać potrzeby kulturalne mieszkańców.

PODCZAS 12ArtNocy:

Czarny teatr – stara i tajemnicza sztuka wizualna, polegająca na animowaniu przedmiotów w całkowicie czarnej przestrzeni za pomocą fluorescencyjnych farb i światła UV. Podczas spotkania realizowane będą dwa spektakle

16:00 do 18:00 warsztaty plastyczno-scenograficzne

18:15 do 20:15 warsztaty z teatru ultrafioletowego cz. I

20:30 do 22:30 warsztaty z teatru ultrafioletowego cz. II

dla dzieci od 7 lat i dorosłych, zapisy: zapisysar@gmail.com

16:00 do 23:00 wystawa „Akrylowa Dusza” Karoliny Kusz. Artystka w swoich pracach koncentruje się na martwej naturze, krajobrazach, wciąż poszukuje…

 

25 GALERIA ESTA, ul. Raciborska 8, www.galeria-esta.pl, jacek.stapowicz@esta.com.pl

Galeria ESTA specjalizuje się w prezentacji klasyków polskiej sztuki współczesnej. W ciągu 20-letniej działalności gościła takich artystów jak: Zdzisław Beksiński, Jan Dobkowski, Stanisław Fijałkowski, Jacek Gaj, Janusz Karbowniczek, Jerzy Lewczyński, Tadeusz Łapiński, Jan Pamuła, Jan Tarasin, Andrzej Urbanowicz, Zbigniew Łagocki. Galeria reprezentuje również artystów zagranicznych: Victor Hulik, IstvanHaasz, Reinhard Roy, Dominique Chapuis, Guenter Grass, Akira Kurosaki

PODCZAS 12 ArtNocy:

16:00 do 23:00 Jan Chwałczyk – Światło mojego życia. Wielowymiarowa praktyka artystyczna Jana Chwałczyka obejmowała rozmaite media – od malarstwa i rzeźby po prace konceptualne i sztukę poczty. Artysta odegrał również ważną rolę jako animator życia artystycznego w Polsce. Brał udział niemal we wszystkich sympozjach i plenerach polskiej awangardy, m.in. Plenerach Koszalińskich, Sympozjum Złotego Grona w Zielonej Górze, I Biennale Form Przestrzennych w Elblągu, Sympozjum w Puławach w 1966 roku, Wrocław ’70. W latach 1972-1977 działał w Galerii Informacji Kreatywnej. W latach 60. XX wieku w centrum jego zainteresowań pozostawały zagadnienia światła i barwy, które znalazły swoje odzwierciedlenie w cyklu prac pt. Reprodukcje (zaprezentowanym na wystawie „Portrety i autoportrety” w Galerii Pod Moną Lizą we Wrocławiu w 1969 roku), oraz w konceptualnych projektach, takich jak Reproduktor Widma Słonecznego czy Barwny Układ Przestrzennej Transformacji Światła.

19:00 wernisaż

26 GALERIA FOTOGRAFII ART-STUDIO, ul.Kaczyniec 26, studiolech@interia.pl, tel 32/3314328

Galeria Fotografii ART-STUDIO prezentuje prace zaprzyjaźnionych artystów, a także świadczy usługi związane z fotografowaniem, edycją zdjęć, ich wydrukiem i oprawą. Jest miejscem spotkań gliwickich fotografów, organizuje wystawy i wernisaże artystów z całego kraju i zagranicy.PODCZAS 12 ArtNocy:

14:00 do 23:00 wystawa fotografii Dominiki Koszowskiej. Na wystawie zobaczymy dyplom magisterski „Dzikie Oregano” oraz zdjęcia z cyklu „Ostatni zbieracze ziół z Podlasia”

17:00 wernisaż wystawy

27 GALERIA SMS – SALON MŁODEJ SZTUKI, ul.Grodowa 22a obok nr-u 17, galeriasms@studiomarta.gliwice.pl, www.studiomarta.gliwice.pl, FB: Galeria SMS (Salon Młodej Sztuki), FB: Szkola Plastyczna Studio mARTa, tel. 502 232 208

Galeria SMS to galeria autorska, prezentująca i sprzedająca malarstwo, ceramikę i fotografie Marty Zajączyńskiej-Kowalskiej. Działa od 2006 roku. Uczestniczy w projektach artystyczno-kulturalnych (ArtNoc, Kaczyniec Kulturalnie). Przy galerii działa Szkoła Plastyczna STUDIO mARTa, a w pracowni odbywają się warsztaty plastyczne z cyklu „Randka ze sztuką w Galerii SMS” i „100 Technik plastycznych”.

PODCZAS 12 ArtNocy:

16:00 do 23:00 wystawa malarstwa, ceramiki, fotografii i instalacji Marty Zajączyńskiej- Kowalskiej

16:00 do 18:00 pokaz i warsztaty „Helena Szuba prezentuje technikę batiku na tkaninie”, dla dorosłych i młodzieży od lat 10. Uczestnicy wykonają projekt, który przeniosą na tkaninę bawełnianą, nauczą się nakładania wosku i kolejności kolorów, a skończone prace przeprasują w celu wytopienia wosku. Warsztaty poprzedzi pokaz prac artystki i omówienie techniki batiku oraz sposobu oprawiania prac. Zapisy: 502 232 208. Warsztaty w ramach współpracy Galerii SMS i ZPAP

28 WYTWORY, ul. Siemińskiego, wytwory@o2.pl,

tel. 600 425 330, 608 357 090

PODCZAS 12 ArtNocy:

16:00 do 23:00 wystawa rysunków i grafik Joanny Star oraz prezentacja rysunków satyrycznych Janka Janowskiego vel Obywatela Janka

29 GALERIA „NA MIOTLE”, ul. Siemińskiego 29, tajanna@op.pl,

tel. 692 364 473

Galeria „Na Miotle” to sklepik z rękodziełem i zarazem miejsce jego wytwarzania, w którym promujemy rękodzieło takie jak: haft ręczny, scrapbooking, cardmaking, sutasz, wyroby z gliny, drewna i malarstwo. Ulubionym naszym motywem są prace z wykorzystaniem resztek materiałów przy tworzeniu patchworków, resztek tektury, papierów i metek po ubraniach do tworzenia zakładek do książek i innych drobiazgów.

PODCZAS 12 ArtNocy:

17:00, 19:00 warsztaty cardmaking, tworzenie kartki/zaproszenia w stylu EKO, z wykorzystaniem tektury, juty, kory brzozy i suszonych roślin. Prowadząca Joanna Badowska-Kionka. Uczestnicy samodzielnie zaprojektują a następnie wykonają kartkę z wybranych elementów. Dostępne będą inspiracje w wykonaniu prowadzącej, która także przedstawi zasady kompozycji, doboru elementów i tworzenia prac przestrzennych, zapisy 603 772 544, (dwie tury w zależności od ilości chętnych uczestników)

30 STUDIO ACM, ul. Lompy 4, www.facebook.com/pracowniastudioacm/, biuro@studioacm.pl, 608 022 262

Studio ACM to pracownia artystyczna, w zaciszu której na co dzień tworzy Pani Agnieszka. Pasjonuje ją papier czerpany, tkanina, malarstwo i PRACA Z DZIEĆMI. Od 2012 roku prowadzi zajęcia plastyczne, podczas których dzieci i młodzież tworzą i poznają tajniki sztuki. W pracowni organizowane są również artystyczne urodziny (zarówno dla dzieci jak i dorosłych) oraz warsztaty rodzinne. Studio współpracuje również z innymi placówkami edukacyjnymi, prowadząc zajęcia w terenie.

PODCZAS 12 ArtNocy:

16:00 do 23:00 „Stworzone z pasji” to wystawa prac ceramiki dziecięcej wykonanej na tegorocznych zajęciach plastycznych pod okiem Pani Agnieszki. W glinianych rzeźbach dostrzec można dziecięcą wrażliwość, kreatywność i indywidualne podejście do materii. Prace ukazują zaangażowanie i pasję autorów oraz samej prowadzącej, która miłością do sztuki dzieli się z uczestnikami warsztatów podczas swoich zajęć

16:00 wernisaż wystawy

18:00 do 20:00 „Świat roślin” czyli warsztaty batiku dla dorosłych. Prowadząca: Agnieszka Chrzanowska-Małys, zapisy tel. 608 022 262

31 MUZEUM TATUAŻU, ul. Krupnicza 16, www.tattoomuseum.pl, gliwice@tattoomuseum.pl

Muzeum Tatuażu to placówka popularyzująca historię, piękno i różnorodność zjawiska tatuażu. To unikalne muzeum to jedyny w całej środkowo-wschodniej Europie ośrodek, dzięki któremu w oryginale można zobaczyć: plemienne narzędzia z całego świata; elektr. maszynki od pocz. XX w.; księgozbiór publikacji od XVIII w.; japońskie drzeworyty ukiyo-e z XIX w.; liczne litografie, fotografie i pocztówki z poprzednich stuleci… Słowem wszystko, co ma jakikolwiek związek z tatuażem i ilustruje jego bogatą historię.

PODCZAS 12 ArtNocy:

10:00 do 23:00 wystawa malarstwa, rysunku i tatuażu Artura GEPASA Gierlicha pt. „Formiki w tatuażu i w malarstwie”15:00 Formikowe szaleństwo, czyli malowanie szalonych formików Gepasa na ciałach dzieci i wszystkich zainteresowanych przez artystę i pracowników muzeum

19:00 wernisaż wystawy i spotkanie z autorem

32 PRACOWNIA MALARSTWA NA JEDWABIU AGATA OKRZESIK, ul. Grodowa 1a, www.jedwabie-agaty.pl, pracownia@jedwabie-agaty.pl, tel. 502 162 408

W pracowni prezentowane są autorskie prace ręcznie malowane na jedwabiu.

PODCZAS 12 ArtNocy:

16:00 do 23:00 prezentacja prac i techniki malowania na jedwabiu

17:00 pokaz malowania na jedwabiu, wspólnie malowanie obrazu

33 GALERIA „SKLEPIK  Z MARZENIAMI”, ul. Górnych Wałów 13, sds@sds.gliwice.eu, tel. 697 160 344

Galeria prezentuje dorobek pracowni zajęciowej Środowiskowego Domu Samopomocy w Gliwicach przeznaczonego dla osób cierpiących na zaburzenia psychiczne. Sklepik organizuje cykliczne wystawy niezależnych twórców. Staramy się prezentować dorobek artystyczny różnorodnych środowisk twórczych, osób niezależnych, które chcą pokazać swoje prace szerszej publiczności.

PODCZAS 12 ArtNocy:

16:00 do 23:00 wystawa prac Ewy Kuchny. Spotkanie z pięknym człowiekiem i jego twórczością

18:00 warsztaty barwienia i czerpania papieru, zapisy tel 697 160 344

34 KAWIARENKA ZAMKOWA, ul. Bankowa 11, wejście od ul. Wysokiej, www.kawiarenkazamkowa.com.pl, kawiarenkazamkowa@gmail.com,

[UWAGA: nowe miejsce]

Urokliwe miejsce z pyszną kawą i domowymi ciastami, w którym często gości sztuka, muzyka czy poezja. Atmosfera zachęca do ciekawych rozmów przy kawie i ciastku. Magiczne miejsce spotkań ludzi otwartych na otaczający nas świat.

PODCZAS 12 ArtNocy:

16:00 do 17:00 papierowanki – zabawy z papierem dla dzieci (w kawiarence)

17:00, 18:00, 19:00, 20:00 warsztaty „Kawą malowane” (trwają 15 minut)

17:15 do 18:00 koncert Zespołu Piosenki Aktorskiej

18:15 do 19:00 „Tańce w kręgu na ulicy”

19:15 do 20:00 koncert Zespołu Piosenki Aktorskiej

20:15 do 21:00 harmonia dźwięku i ruchu – formy ruchu prozdrowotnego przeplatane dźwiękami bębnów, hang drum i gongu

21:00 do 22:00 wieczór poetycki – swoje utwory zaprezentują młodzi gliwiccy poeci Karolina Kułakowska i Robert Kowalski

22:00 do 23:00 szybki kurs brydża – podstawowe zasady i próby rozgrywki

23:00 występy spontaniczne, gry i rozmowy

Przez cały dzień w Kawiarence będzie stało płótno oraz farby, tworzymy wspólne dzieło:)

35 PRACOWNIA RZEŹBY I CERAMIKI ORAZ GALERIA GARAŻOWA, ul. Ziemowita 1, www.s.cuforum.pl, artceramka@gmail.com, tel. 608 724 022

Jedyna w Gliwicach profesjonalna Pracownia Rzeźby i Ceramiki, doceniona w Polsce i zagranicą za swój wkład w promocję ceramiki. Pracownię prowadzi artystka ceramik Aleksandra Kwolek. W pracowni w skali mikro spontanicznie realizowana jest sztuka w praktyce; powstają prace artystyczne, prowadzone są warsztaty, kursy, szkolenia. Realizowane są imprezy plenerowe, koncerty, happeningi, pokazy multimedialne. Miejsce otwarte jest dla mieszkańców przez cały rok.

PODCZAS 12 ArtNocy:

Szałfenster 7 – Obrazy i Słowa – historie w książkach

12:00 do 14:00 warsztaty sumeryjskiego pisma klinowego na glinianych tabliczkach, Aleksandra Kwolek

12:00 do 19:00 zwiedzanie pracowni Forum Ceramików13:00 koncert zespołu Wielki Zamot z ŚDS Sośnica

14:00 do 15:00 warsztaty filozoficzne dla dzieci Obrazy Filozofii, Kama Morawska

15:00 Otwarcie Wolnej Biblioteki, OSOM, Ogród Społeczny, zapraszamy do przynoszenia i wymiany książek

15:00 kiermasz grafiki i książek oraz designerskie dodatki Dock 23

15:30 prezentacja książki Kamy Morawskiej „Filozofia pod ręką, więc filozofię ćwicz.” Podręcznik, zeszyt ćwiczeń oraz przewodnik pedagogiczny, o filozofii, dla dzieci i dla rodziców, Kama Morawska

16:15 prezentacja kultowego Magazynu Materiałów Literackich Cegła, Karolina Maria Wiśniewska i Karol Pęcherz

17:00 otwarcie wystawy Book Macherzy 7. Najlepsze unikatowe książki studentów pracowni książki Magdaleny Wosik i Joanny Skrzypiec-Żuchowskiej z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, Ceramiczne Książki z pracowni Forum Ceramików, Magazyn Materiałów Literackich Cegła, Filozofia pod ręką, więc filozofię ćwicz. Kama Morawska, Dings – Pierwszy numer niepraktycznego przewodnika miejskiego

17: 10 premiera Książki Marcina Mokrego Świergot

17:30 pokaz techniki Ebru, tradycyjnej tureckiej sztuki zdobienia papieru, Ola Janik

18:30 jak zaprojektować okładkę książki, wykład Rafała Kapicy

19:00 prezentacja Magazynu Dings. Pierwszego numeru niepra

Tagi: ArtNoc Gliwice Melina noc galerii sztuka

PDF Print