języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Bytomskie Centrum Kultury `Becek`

Plac Karin Stanek 1 41-902 Bytom

Dojazd

Dni Bytomia 2019

Już 22 i 23 czerwca, w pierwszy weekend wakacji na placu Sobieskiego wystąpią m.in.: Kamil Bednarek, Piękni i Młodzi, Czadoman, Gromee, Kasia Moś i Bezimienni. Odliczamy czas do Dni Bytomia.

 

Czekają nas dwa dni fantastycznej zabawy. Tegoroczne Dni Bytomia będą wyjątkowe, bo tworzone przez bytomian, którzy głosując w internetowej sondzie, zdecydowali, kogo zaprosić na nasze muzyczne święto – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. W tym roku zaprosiliśmy do współpracy sponsorów. Dzięki temu, koszty związane z organizacją wydarzenia niemal w całości zostaną pokryte przez mecenasów wydarzenia.

 

Pierwszy dzień: taneczna uczta z Czadomanem oraz Pięknymi i Młodymi

 

Program pierwszego dnia święta Bytomia 22 czerwca to gratka dla fanów muzyki tanecznej. Wystąpią czołowe gwiazdy muzyki dance – Piękni i Młodzi oraz Czadoman. Na scenie pojawią się także finalistki programu X Factor – Agnieszka Latusek, Magda Adamiak i Monika Marcol – jednym słowem: The Chance. Dla przełamania konwencji, występy rozpocznie bytomski zespół Tukej, który gra muzykę hip-hop z elementami funku i rocka, a zakończy – DJ Marco, który zaprosi do zabawy w rytm muzyki lat 90.

 

Drugi dzień: muzyczny koktajl z Kamilem Bednarkiem, Kasią Moś, Bezimiennymi i Gromeem

 

Także drugiego dnia publiczność rozgrzeją występy zespołów o bytomskim rodowodzie oraz utalentowanych najmłodszych bytomian: rockowo rozpocznie Chaos. Później na scenę wkroczy bytomianka Kasia Moś, która reprezentowała nasz kraj w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji w Kijowie. Kasia Moś nagrywa także utwory z bytomskim zespołem Bezimienni, który pojawi się na scenie tuż po niej. Dodajmy, że w internetowym głosowaniu na wykonawców Dni Bytomia, Bezimienni zdobyli najwięcej głosów w kategorii lokalnych wykonawców.

 

W rytm muzyki klubowej porwie bytomian Gromee, krakowski producent, DJ, remixer, autor tekstów i kolekcjoner muzyki. W koncercie finałowym Dni Bytomia wystąpi Kamil Bednarek, jedna z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, autor takich przebojów, jak: „Cisza”, „List” czy „Chodź, ucieknijmy”.

 

Na wybór gwiazd tegorocznych Dni Bytomia duży wpływ mieli mieszkańcy, którzy współtworzyli program z organizatorami. W lutym, przez trzy tygodnie, bytomianie typowali ulubionych wykonawców w internetowej sondzie. Na podstawie wyników głosowania, z uwzględnieniem wolnych terminów artystów, został ułożony program imprezy.

 

Organizatorem Dni Bytomia jest Bytomskie Centrum Kultury.

Tagi: dni bytomia koncerty bytom

PDF Print