języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach

Ulica Teatralna 4 40-003 Katowice

Dojazd

Scena balkonowa – nowy cykl koncertów w Katowicach

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach ma nową propozycję koncertową. Latem zaprasza na cykl pięciu koncertów najpiękniejszych melodii musicalowych i operetkowych. Pierwszy już 14 czerwca o 17.00.

Wstęp wolny.

Wystąpi Gabriela Silva i goście zaproszeni przez artystkę. Koncertów będzie można posłuchać nie tylko w sali Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, dźwięki będą także rozbrzmiewać w przestrzeni ulicy Teatralnej w Katowicach, przy której Instytut jest zlokalizowany, a śpiewających artystów będzie można podziwiać na balkonie Instytutu.

Na koncerty w ramach Sceny Balkonowej NA TEATRALNEJ zapraszamy:

14 czerwca o godz. 17.00,
12 i 26 lipca o godz. 19.00,
9 i 23 sierpnia o godz. 19.00.

W piątkowe letnie popołudnia i wieczory będzie okazja do posłuchania w profesjonalnych wykonaniach m.in. „Czardasza” z operetki „Księżniczki czardasza”, „Pieśni o Wilii” z operetki „Wesoła wdówka”, „Kto me usta całuje, ten śni” z operetki „Giuditta” , „Gdy cygańska piosnka płacze” z operetki „Hrabina Marica”, pieśni neapolitańskich i wielu innych przebojów z oper, operetek i musicali.

GABRIELA SILVA pochodzi ze Świętochłowic, jest absolwentką Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie; kształciła głos pod kierunkiem prof. Krystyny Szczepańskiej oraz prof. Haliny Słonickiej. Odniosła wielki sukces debiutując rolą Paminy w Czarodziejskim Flecie Mozarta w Walencji, w inscenizacji Warszawskiej Opery Kameralnej. Podziwiana była na scenach w Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Szwajcarii, Szwecji, Izraelu, Tunezji, Indiach, we Włoszech oraz w Ameryce Południowej.

 

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print