języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Bytomskie Centrum Kultury `Becek`

Plac Karin Stanek 1 41-902 Bytom

Dojazd

Festiwal Muzyka Narodów 2019 w bytomskim Beceku

Liczne koncerty przenoszące najbardziej charakterystyczne cechy kultury danych krajów złożą się na rozpoczynający 7 lipca Festiwal Muzyka Narodów 2019.

Prowadzący specjalnego cyklu koncertów zabiorą nas w muzyczną podróż po Austrii, Polsce, Węgrach, Ameryce i Włoszech, a także przeniosą do świata muzyki romskiej oraz przybliżą piękno baletu klasycznego i tańca ludowego. Uroczysty, finałowy koncert, który odbędzie się 25 sierpnia, upamiętni 100-lecie wybuchu I Powstania Śląskiego.

Wyjątkowy program Festiwalu będzie realizowany na świeżym powietrzu, pod dachem Amfiteatru im. F. Kachla w Parku Miejskim w Bytomiu. Koncerty poprowadzi dyrektor artystyczny projektu – Julian Ursyn-Niemcewicz, jeden z wybitniejszych tenorów na świecie, który występował na największych europejskich scenach operowych, m.in. w Operze Berlińskiej oraz Neubrandenburgu, w Operze Poczdamskiej, Hannoverze, Dusseldorfie, Londynie czy Neapolu. Współpracuje w kraju z Teatrem Wielkim w Warszawie oraz Operą Śląską w Bytomiu. Jest stałym gościem Krynickich Festiwali im. Jana Kiepury.

Każdy koncert jest swoistym wydarzeniem, które rozpocznie się od merytorycznego wprowadzenia z historii muzyki, przepełnionego licznymi anegdotami i ciekawostkami związanymi z epoką i kulturą. Wykonawcami każdego koncertu będą wybitni muzycy i soliści z kraju i z zagranicy, wielokrotnie nagradzani i wyróżniani.

Wstęp na 5. Jubileuszowy Festiwal Muzyka Narodów jest bezpłatny, a jedynie bilet w pierwszym rzędzie strefy siedzącej jest płatny i kosztuje 2 zł. Sponsorem Głównym wydarzenia jest Węglokoks Kraj i marka Skarbek.

Program artystyczny:

07 lipca, godz. 16:00 - Austria - Czar Wiednia

14 lipca, godz. 16:00 - Polska - Wielcy Kompozytorzy Chopin i Moniuszko

21 lipca, godz. 16:00 – Węgry - Kraina Czardasza

28 lipca, godz. 16:00 - Muzyka Romska

4 sierpnia, godz. 16:00 - Ameryka - muzyka filmowa i musicalowa

11 sierpnia, godz. 16:00 - Świat Tańca - balet klasyczny oraz taniec ludowy

18 sierpnia, godz. 16:00 - Włochy - Bella Italia

25 sierpnia, godz. 16:00 - Uroczysty Koncert Finałowy - muzyka Górnego Śląska i regionów upamiętniająca 100-lecie wybuchu I Powstania Śląskiego.

Tagi: Bytomskie Centrum Kultury 'Becek' koncert w Beceku koncerty bytom

PDF Print