języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia Muzeum Saturn w Czeladzi

Ulica Dehnelów 45 41-250 Czeladź

Dojazd

Rok 1989 w obiektywie Krzysztofa Millera - wystawa w czeladzkim Muzeum Saturn

Wystawa blisko 100 fotografii uznanego fotoreportera Krzysztofa Millera w pełni ukazuje wydarzenia roku 1989 – od stycznia i pierwszych spotkań Okrągłego Stołu, przez czerwiec i wolne wybory w Polsce, aż po przemiany w innych krajach bloku wschodniego. Wyłania się z nich obraz ówczesnej rzeczywistości, przełomowych wydarzeń i nadchodzącej wraz z odrodzeniem państwa nadziei.

Na wystawie znajdują się fotografie z życia codziennego mieszkańców Warszawy, protestów, strajków oraz popularnych artystycznych happeningów i festiwali. Wszechobecne emocje widać nie tylko na twarzach manifestujących ludzi, ale również na transparentach z hasłami aktualnymi do dziś.

Ekspozycja jest poruszającą dokumentacją wydarzeń sprzed trzech dekad oraz portretem Krzysztofa Millera, który z fotografa-amatora stał się profesjonalnym fotoreporterem jednego z najważniejszych dzienników w wolnej Polsce.

Wystawę „Krzysztof Miller. Rok 1989” ze zbiorów Domu Spotkań z Historią w Warszawie można oglądać w Muzeum Saturn do 4 sierpnia.

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print