języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI
Kliknij aby objerzeć viedo.

Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

Plac Wolności 1 41-300 Dąbrowa Górnicza

Adres e-mail

olaf.otwinowski@palac.art.pl

Nr telefonu

32 733 88 28

Dojazd

Linia Nocna - cykl koncertów "w Zieloną gramy" w Dąbrowie Górniczej

Wraz z lipcem w dąbrowskim Parku Zielona rozpoczął się nowy cykl koncertów plenerowych zatytułowany "w Zieloną gramy", organizowany przez Pałac Kultury Zagłębia oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej. Zwieńczeniem cyklu koncertów w Kręgu Tanecznym będzie występ duetu Linia Nocna, który odbędzie się 24 sierpnia o 18:00.

"w Zieloną gramy" - cykl koncertów plenerowych, które odbywać się będą w każdy weekend lipca i sierpnia w Parku Zielona w Dąbrowie Górniczej. Cykl podzielony jest na dwa miejsca. Sobotnie koncerty odbywać się będą w Kręgu Tanecznym, natomiast niedzielne przy parkowej fontannie. Każdy z nich odbywać się będzie o godzinie 18:00. Podczas wydarzeń w Kręgu Tanecznym zobaczymy zespoły, które m.in. prezentowały się podczas pałacowego cyklu koncertów Kameralne Czwartki. Z kolei na scenie przy fontannie zagoszczą Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band oraz Miejska Orkiestra Dęta. Głównym założeniem cyklu jest zagospodarowanie wolnego czasu mieszkańcom miasta, regionu i województwa, korzystając z pięknych przestrzeni zrewitalizowanego Parku Zielona. 

Linia Nocna - duet elektroniczny, który tworzą Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec. Debiutowali w czerwcu 2017 r. singlem "Znikam na chwilę", za który otrzymali nagrodę redakcji Chillizet w plebiscycie na "Chilloutowy utwór roku 2017". Dziś klip do utworu ma pół miliona odsłon na YouTubie, został też wykorzystany w ogólnopolskiej kampanii jednego z wiodących banków w Polsce. 16 marca 2018 r. na rynku pojawił się debiutancki album Linii Nocnej "Znikam na chwilę" (Wydawnictwo Agora) z gościnnym udziałem Kuby Sienkiewicza i Buslava. Patronat nad płytą objęli radio Chili Zet, Co Jest Grane24, CGM, JazzSoul.pl oraz Glamour.pl. Album jest nominowany do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album roku elektronika. W kwietniu ich piosenka "9 mostów" z udziałem Otsochodzi ukazała się na składance "Flirtini Heartbreaks & Promises vol.4" - najważniejszej kompilacji z muzyką młodych polskich twórców (dziś utwór ma milion odsłon). Z kolei w czerwcu zespół zaskoczył fanów kolejnym, niepublikowanym wcześniej utworem "Zielone Żoli", który trafił na playlisty m.in. Radia Eska i Radia Zet. Podczas sezonu wiosenno-letniego 2018 r. Linia Nocna wystąpiła m.in. na Spring Break Festival, Co Jest Grane 24 Festival i Local Warming Festival. Zwieńczeniem sezonu festiwalowego był dla nich występ na głównej scenie Kraków Live Festival. 

Wstęp wolny.

W razie niepogody koncert będzie przeniesiony do sali teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia. Więcej informacji w dzień imprezy na stronie: www.palac.art.pl.

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print